Co by vám nemělo chybět v domácí pracovně?

V současné koronavirové době si spousta podnikatelů i běžných zaměstnanců odzkoušela, jaké to vůbec je pracovat z pohodlí domova. Pokud se u vás takzvaný homeoffice osvědčil a chcete v něm pokračovat i nadále, měli byste si vytvořit příjemný pracovní kout. Jak by měla domácí pracovna vypadat? Co všechno potřebujete, abyste i v domácím prostředí odvedli svou práci na maximum?

 

Kam pracovnu umístit?

V první řadě je nezbytné najít vhodné místo s dostatečným klidem. Ideální volbou je samostatná místnost s dostatkem přirozeného světla, rozhodně ne nějaká stísněná úklidová komora. Pracovna by měla poskytovat prostředí podporující koncentraci. Zatímco někomu stačí jen kancelářský stůl se židlí v rohu obývacího pokoje, jinému vyhovuje spíše oddělená místnost s absolutním klidem.

Velice zajímavým kompromisem je prosklená stěna, takže pracovní místo budete mít například v obývacím pokoji, ovšem odhlučíte si ho speciální stěnou.

 

Kancelářský stůl a židle

Jedná se o základní vybavení, bez něhož byste asi nemohli fungovat. Je naprostý nesmysl dát si notebook na konferenční stolek a krčit se k němu ze sedačky. Stůl by měl být dostatečně velký, abyste na něm mohli mít počítač i další věci potřebné ke své práci, například dokumenty. Co se kancelářské židle týče, neměl by být design rozhodující. Kancelářská křesla třeba nejsou vůbec vyhovující, přestože vypadají elegantně, protože neposkytují vaší páteři dostatečnou oporu při práci.

Pokud u počítače sedíte dlouho, určitě investujte do ergonomické židle na kolečkách s nastavitelnými jednotlivými prvky.

 

Světlo, světlo, světlo

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na osvětlení. Často se jedná o velice zanedbávané vybavení, přitom je tak důležité. Stropní svítidlo poskytuje rovnoměrné světlo do celé místnosti, otočná lampa zase nasvítí konkrétní místo na pracovním stole. Ideální je kombinace těchto dvou možností.