Co vše připravit na grilovačku s přáteli

Plánujete grilovačku pro přátele a nechcete zapomenout ani na ten nejmenší detail? Připravili jsme si pro vás návod, abyste nic nevynechali a připravili pro své nejbližší nezapomenutelnou akci.

 

Připravte dostatek jídla a drinků

Grilovačka je samozřejmě v první řadě o grilování. A nic není lepší, než vůně grilovaného masíčka. I proto nezapomeňte naplnit ledničku napacovaným masem, na kterém si návštěva pochutná. Maso pak můžete grilovat na uhlí nebo briketách, které se v současnosti dostávají do popředí. Dřevěné brikety jsou totiž nejen kvalitní, ale také ekologické a cenově výhodné. Navíc, maso grilované na briketách z tvrdého dřeva mnohem lépe chutná.

Myslete i na vegetariány a ledničku naplňte zeleninou, žampiony a sýrem vhodným na grilování.

Kromě masa byste v chladničce měli mít i dostatek drinků. Pivo, Birell a Aperol Spritz se řadí mezi oblíbené letní nápoje a vaši hosté si na nich určitě pochutnají.

Ujistěte se také, zda je gril připraven na grilování. Předtím, než na něm začnete chystat pokrmy, ho raději pořádně vyčistěte.

 

Pohodlné posezení ve stínu

Pokud se chystáte grilovat, měli byste se ujistit, že na zahrádce máte místo, které bude během celého dne ve stínu a umístit tam posezení. Dobré stínění vám poskytne slunečník, markýza nebo pergola. Záleží na tom, kolik plánujete do stínění a terasy investovat.

Pohodlné posezení, na kterém si můžete dopřát chvíle relaxu, je dostupné v mnoha podobách. Můžete sáhnout po ratanové sedačce nebo po křeslech. Oblíbenou a zároveň levnější alternativou je zahradní nábytek z falešného ratanu nebo z plastu.

 

Vymyslete zábavné aktivity

Aby se vaši hosté nenudili, připravte seznam aktivit, kterým byste se během grilování mohli věnovat. Mezi oblíbené patří například společenské hry jako například Activity, Krycí jména nebo karetní hra Bang. Pokud jste spíše aktivnější typy, můžete si na terasu pořídit šipky, které všechny zaručeně pobaví.