Dárek pro muže? Co takhle luxusní holící či zastřihávací strojek?

Lámete si hlavu s dárkem pro muže? Už nemusíte. Pár tipů bychom pro vás měli.

Muži se holí a zastřihávají velmi často, někteří dokonce každý den. Kvalitní holící strojek stejně jako strojek na vlasy tak pro ně může být velmi praktickým dárkem. Na základě jakých parametrů vybrat ty pravé?

 

Zaměřeno na holení a zastřihávání

Holení muži vykonávají dvěma způsoby. Buď klasickou žiletkou, nebo strojkem na holení. Ten je sice dražší, ale za to pohodlnější, bezpečnější a dlouho vydrží. K zastřihávání pak používají buď klasické nůžky, nebo strojek zastřihávací. Při jejich výběru je však na místě zaměřit se na několik důležitých parametrů.

 

Čeho si před nákupem všímat?

Hodláte svému partnerovi k Vánocům koupit holící či zastřihávací strojek? Pak jeho vousy, vlasy, ale i pokožku důkladně prostudujte. Nebo obdarovaného nenápadně vyzpovídejte. Jiný přístup například vyžadují vousy měkké a jiný tvrdé. Stejně jako přecitlivělá pokožka. Svou roli však hraje i frekvence, způsob holení a směr růstu vousů.

 

Co byste před nákupem měli zjistit

Holí se obdarovaný každý den, nebo jen jednou týdně? Holí se na sucho či na mokro? Postaví strojek na poličku v koupelně? Bude s ním i cestovat? To vše je při výběru jak strojku na holení, tak i strojku zastřihávacího poměrně zásadní.

 

Typy holicích strojků

Obecně se strojky na holení dělí na planžetové, frézkové a manuální. Pro holení krátkých vousů je například vhodný strojek planžetový, jež je tvořen několika pod planžetou vibrujícími noži. Delším a hustým vousům více vyhovuje strojek frézkový se dvěma až třemi rotujícími hlavicemi, které se navíc dobře přizpůsobí tváři i krku. Klasiku, na kterou nedá dopustit starší generace, pak představují strojky manuální, ať již s vyměnitelnou žiletkou či několikabřitými hlavicemi.

 

Zaměřeno na značky

Co se strojků zastřihávacích týče, nejkvalitnější bývají modely s ocelovou hlavicí. Strojky ale vybírejte i podle typu napájení, které může být síťové, akumulátorové či na baterie. Co se značek elektrických strojků na vousy týče, velmi kvalitní modely najdete například v nabídce značky Remington. Strojkům manuálním samozřejmě vládne Gilette. Kvalitní strojky na vlasy pak najdete v portfoliích značek Braun, BaByliss, Phillips a Rowenta.