Dejte svému autu luxusní vzhled s LED žárovkami

Technologie LED je oproti běžným žárovkám úspornější a šetří i samotné žárovky. Některá novější auta již mají LED světla zabudovaná přímo z výroby, u starších modelů si je můžeme jednoduše pořídit.

Lepší viditelnost, úspora energie a bílé světlo jsou charakteristickými znaky LED světel v předních světlometech aut i motocyklů. Pokud se rozhodnete ve svém voze vyměnit stávající běžné žárovky za ledky, vybírejte vždy kvalitní, abyste nejezdili potmě. Nekvalitní levné imitace totiž nemusí mít dobrou svítivost a při jízdě pak na silnici spíše odhadujete, kde se nachází krajnice, protože osvětlení není dostačující. Pro přední světlomety se nejčastěji používají auto ledky s paticí H4 vhodné pro většinu typů vozů. Kvalitní LED žárovky poznáte mimo jiné i tak, že mají možnost přepnutí mezi dálkovými a potkávacími světly.

Oblíbené ale nejsou ledky jen do předních světel, ale také do interiéru. Luxusní nové vozy po otevření dveří nebo zapnutí osvětlení provází právě malé drobné LED žárovky, které decentně osvětlují prostor a působí velmi elegantně. I ty si do svého vozu můžete snadno přidat a ozvláštnit tak jeho vzhled za jízdy i při stání na parkovišti. Nejpoužívanějším typem je led auto žárovka T10 používaná především ve stropním světle, u spolujezdce a nad zadními sedačkami. Navíc se nemusíte omezovat jen na bílou barvu světla, ale vybrat si můžete i jakoukoli jinou, která bude nejlépe ladit k interiéru vašeho auta.

Různé drobnosti mohou pomoci autu nejen lépe vypadat, ale i se lépe cítit během jízdy. Dobře osvětlená silnice před sebou je základ bezpečného návratu domů a tlumené světlo v interiéru nijak neruší ani při řízení uprostřed noci. LED žárovky jsou navíc velmi efektní a udělají dojem na každého pasažéra kterého ve svém voze svezete.