Dovolená na poslední chvíli je výhodná

Léto už je za námi a za oknem to vypadá, že počasí přejde rovnou do zimy. To nemusí každému vyhovovat a tak je dobrý nápad vyměnit podzimní plískanice za sluníčko a příjemné teploty.

Většinou si s dovolenou spojujeme právě léto, ale i podzim má své kouzlo. Zvlášť u moře, kde je již hlavní sezóna za námi, takže nenarazíte na davy turistů, ale počasí je stále příjemné a letní. Na cestu do tepla je perfektní last minute dovolená, u které si můžete vybrat destinaci dle nabídky a přitom za mnohem nižší cenu, než v hlavní sezóně. Pár dní u moře pod tropickým sluníčkem vás nabije energií do dalších dní a i když po návratu už bude podzim v plném proudu, vzpomínky a dobrá nálada vám zůstanou.

V last minute nabídkách nemusí být jen známé destinace, kde se dá i teď očekávat čilý turistický ruch, naopak. V mnoha lokalitách si užijete dovolenou po sezóně snad ještě lépe, než o prázdninách. Třeba nezapomenutelná dovolená Alanya v Turecku bude zlatým hřebem vašeho rodinného alba. Užít si můžete skvělou místní kuchyni, procházky po pláži i romantické západy slunce nad horami. Turecko vás chytne za srdce a budete se sem rádi vracet pro jeho jedinečnou atmosféru i krásné okolí.

Vydat se odpočinout si od špatného počasí, bláta a neustálého chladu někam do teplých krajin je stále oblíbenější. Mnoho lidí dokonce nechává svou dovolenou schválně na termín mimo hlavní sezónu, kdy je ve všech letoviscích mnohem větší klid a přitom si vše můžete užít naplno. Nejsou zavřené restaurace, moře je krásně vyhřáté, hotelové služby i programy jsou také stále v plné nabídce a počasí je vhodné nejen pro koupání v moři či hotelovém bazénu, ale také pro procházky nebo výlety za poznáním. Vyzkoušejte dovolenou na poslední chvíli, prodlužte si léto a doplňte energii před zimou.