Dřevěné brikety – proč se pro ně rozhodnout?

Domov představuje místo pohody, bezpečí, lásky, spokojenosti. Všechny tyto atributy se někdy souhrnně nazývají nadneseným spojením „teplo domova“. Toto označení však rozhodně není jenom nějaká fráze. Abychom se cítili příjemně, potřebujeme totiž i „skutečné“ teplo. Vykouzlit vám ho pomohou třeba dřevěné brikety. Víte, proč byste se pro mě měli rozhodnout?

 

Výhřevnost

Brikety se díky minimální vlhkosti a vysoké hustotě materiálu, pyšní vysokou výhřevností. Žhnout vydrží v závislosti na kvalitě a rozměrech až osm hodin. Na rozdíl od dřeva neshoří tak rychle. Nejen tedy, že nemusíte neustále přikládat do kamen nebo do kotle, ale navíc i ušetříte, protože budete potřebovat méně topiva. Největších úspor dosáhnete, když budete nakupovat mimo topnou sezonu, kdy je cena briket nižší.

 

Skladnost

Dřevěné brikety nezaberou mnoho místa, prodávají se totiž v praktickém balení, v různých tvarech i velikostech. Dobře se s nimi manipuluje, takže nemusíte mít obavy, že byste jimi zašpinili podlahu nebo sebe. Stačí je uložit na suché a uzavřeného místo a vydrží vám i několik let. Stopy na nich nezanechá ani chlad, ani mráz. Pozor je třeba dávat jen na kontakt s vodou, briketám totiž nadměrné vlhko vadí.

 

Ekologičnost

Brikety mají minimální dopady na životní prostředí, jedná se totiž o ekologické palivo. Ty kvalitní neobsahují žádná chemická pojiva, barvy, laky ani další příměsi. Jsou slisované pouze z čistých dřevních pilin, takže při spalování nezatěžují ovzduší. Navíc krásně voní po dřevě a pryskyřici.

 

Praktičnost

Brikety mají široké možnosti využití, hodí se téměř do jakéhokoli topidla – od kotlů na dřevo a na uhlí, přes krby a krbová kamna až po sporáky a kachlové pece. Odpadne vám námaha s neustálým štípáním dřeva, toto palivo je totiž okamžitě připravené k topení. Není třeba ho zpracovávat ani nechat vyschnout. Stačí je jen hodit do kamen a vychutnávat si hřejivé teplo – teplo domova.