Dva základní způsoby investování do Bitcoinu – který je ten pro vás?

Kryptoměny jsou populárním způsobem zhodnocení vašich úspor. Tato vysoce volatilní měna je investičním nástrojem budoucnosti a mnohé velké investiční společnosti v ní vidí velký potenciál. Co však jako jednotlivec dělat s Bitcoinem po jeho zakoupení?

 

Držení kryptoměny

Prvním způsobem investování vašich peněz je nákup Bitcoinu pro dlouhodobé držení. Princip je jednoduchý. Získat BTC za co nejnižší cenu a počkat dostatečně dlouhou dobu, dokud se nezhodnotí na částku, jakou si ideálně představujete. Kurz je však značně proměnlivý a musíte umět spolehlivě rozpoznat, kdy je čas nákupu a kdy je ta správná doba pro prodej. Hodnota Bitcoinu se sice již delší dobu drží v ne příliš lichotivých číslech, svou pozornost ale můžete soustředit na altcoiny. Ať už se jedná o Ripple, Litecoin nebo Ethereum, v součastnosti jejich kurz stoupá nahoru. U Ripplu je dokonce zaznamenám obrovský boom, kdy hodnota vystřelila o 80%. K držení kryptoměny budete potřebovat pouze elektronickou peněženku, kde si svoje úspory spolehlivě a bezpečně uschováte.

 

Trading

Máte nervy z oceli, nebojíte se riskovat, ovládáte potřebnou obchodní strategii a máte čas se kryptoměnám věnovat? Potom neztrácejte čas a vrhněte se na obchodování na burze! Trading je mnohem ziskovější než dlouhodobé držení, základem je však umět se v daných kruzích pohybovat. Pokud vás trading láká, můžete si doplnit vzdělání prostřednictví kurzů, poradců či literatury. Nezapomínejte však, že každé obchodování je risk – můžete přijít k jmění nebo zůstat na mizině. Vždy tak investujte pouze tolik peněz, které nijak neohrozí vaši životní situaci. Burz kryptoměn existuje hned několik. Pro vstup je však potřeba registrace a ověření totožnosti pomocí dokladů. Pokud si tedy zvolíte zahraniční burzu, kde jsou kurzy zajímavé, počítejte s tím, že budete muset svoje citlivé údaje poslat do ciziny. Buďte tedy opatrní a dbejte především na bezpečnost.

Láká vás investovat do kryptoměn? Nakupujte, dokud je kurz Bitcoinu dole!