Eurovíkendy – fenomén dneška

Léto je v plném proudu a každý, kdo může, si užívá odpočinku někde na dovolené. Co když jste si ale svoje volné dny v práci už vybrali? Nevadí, přesto nemusíte sedět doma. Vydejte se na tzv. eurovíkend. Stačí sbalit pár nejnutnějších věcí a můžete vyrazit prozkoumat kousek naší krásné Evropy. Za prodloužený víkend dokonce stihnete poznat i exotičtější destinace, které se nachází až daleko za hranicemi našeho kontinentu.

 

Za krátkou dobu mnoho zážitků

Eurovíkend představuje ideální způsob cestování pro každého, kdo upřednostňuje komfortní poznávání, které nezabere mnoho času. Nemusíte si brát žádné dlouhé volno z práce – odlet obvykle bývá ve čtvrtek večer a návrat o tři dny později. Pobyt sice krátký, ale přesto intenzivní, zážitků vás totiž na něm čeká habaděj. Na své si přijde každý, ať už touží po poznávání nebo zábavě. Evropský kontinent má totiž hodně co nabídnout – od historických památek, přes kulturní pamětihodnosti až po unikátní přírodní skvosty.

 

Pestrá paleta destinací

Mezi nejoblíbenější destinace, které jsou pro krátké poznávací zájezdy jako stvořené, patří italské Benátky, řecké Athény, portugalský Lisabon či francouzská Paříž.  Zájem ale roste i o místa, které jsou poněkud vzdálenější, například o severské či exotické země, jako třeba Island, Norsko či Spojené arabské emiráty. Cestování je totiž stále jednodušší a rychlejší, a tak se můžete za pár hodin ocitnout prakticky kdekoli. Chcete-li spojit poznávací zájezds lenošením a vychutnáváním letní atmosféry, pak vyrazte na prodloužený víkend do měst, která se nachází na pobřeží –  třeba do španělské Barcelony nebo francouzského Nice. A zabijete dvě mouchy jednou ranou.

 

Problém jménem balení

Podstatným problémem, který se může vyskytnout, je balení. Většinou vám totiž nezbývá nic jiného než si vystačit s příručním zavazadlem. Za klasický velký kufr se obvykle pořádně připlácí. Naštěstí ale na pár dní příliš věcí nepotřebujete, postačí vám pár kousků oblečení a především pohodlné boty, abyste mohli metropoli projít křížem krážem – bez puchýřů a bolavých nohou. Ať si můžete vychutnávat okolní krásu naplno.