Jak být tím pravým gentlemanem?

Jaké je to být v dnešní době gentleman a zároveň mít šarm a eleganci? Není to nic těžkého a náročného, stačí pár základních kroků, které vás dovedou k vysněnému vzhledu, který doplníte už jen vybraným chováním. Inspirujte se jak na to.

 

1) Vlastní styl

Můžete si prohlédnout pánské módní magazíny, najít si na internetu, jak se obléká váš oblíbený herec nebo zpěvák, ale vždy se snažte o vlastní styl. Můžete se inspirovat, použít nějaký doplněk, který nosí váš oblíbenec, ale snažte se nebýt jen jeho méně slavná a méně bohatá kopie.

 

2) Perfektně upravené vlasy

Velkou pozornost věnujte úpravě vlasů. Můžete navštívit profesionálního kadeřníka, který vám vytvoří slušivý a stylový střih nebo si jej pomocí pánského strojku na vlasy VS-600 můžete vytvořit sami. Nebojte se změnit účes a najděte takový, co se bude hodit k vaší tváři.

 

3) Oblečení, které padne

Vyhoďte ze šatníku nepadnoucí oblečení. Vybírejte si takové oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně a zároveň bude vypadat elegantně. Pokud se některých malých nebo velkých kousků zbavovat nechcete, odložte jej alespoň na dno skříně a pokud je najdete ještě za rok nepoužití, zbavte se jich nadobro!

 

4) Čistě, upraveně a voňavě

Oblečení by mělo být vždy čisté a voňavé. To stejné platí o vašem vzhledu, úpravě nehtů na rukou i na nohou. Nemusíte o sebe pečovat každý den jako kdybyste měli jít na molo, ale dopřávejte si pravidelnou péči a rozmazlujte se.

 

5) Zajímavé doplňky

Mezi zajímavé doplňky patří u muže hodinky, příruční taška a také boty. Moderní jsou však i bluetooth sluchátka S-350 Všechno by mělo být sladěno k vašemu konkrétnímu stylu. Ať už máte rádi ležérnost, hipster style nebo jste typický elegán v obleku, nezapomeňte že každému sluší něco jiného.

 

6) Upravte vousy

Stejně jako vlasy je na místě upravit i vousy. Ty si můžete nechat opět upravit u profesionálů nebo si pořídit strojek na stříhání VS-509, který má nastavení délky na 3 až 5 mm, popřípadě použít obyčejnou žiletku. Je na vás zda budete udržovat hladce oholenou tvář, knírek, bradku nebo jinak upravené vousy. Opět každému sluší něco jiného, a některým mužům dokonce i plnovous.

 

7) Slušné a zdvořilé chování

V mnoha případech gentlemana nedělá jen vzhled a oblečení, ale také chování. Vždy se chovejte slušně a zdvořile. Nebojte se usmát na cizího člověka, otevřít ženě dveře nebo pomoct staré babičce s nákupem. Tím, jak se chováte působíte nejen na druhé, ale také na sebe. A co je víc, než být šťastný a spokojený sám v sobě?