Generálka pro naše auto – na co často zapomínáme?

Návštěva autoservisu kvůli povinné kontrole funkčnosti vozu je v našich podmínkách dána zákonem. Proč se však omezovat jen na minimální opravy a přehlížet přitom důležité funkcionality, které mohou ohrozit pohodlí a bezpečí naší jízdy? Ukážeme vám, na co se zaměřit a co od svého servisu požadovat.

Základem je samozřejmě vybrat osobní pneuservis, který vyjde vstříc všem vašim požadavkům a přáním a nebude se snažit prováděné opravy vyrobit co nejlevněji za použití materiálu z druhé ruky nebo čínských napodobenin. Jít za nízkou cenu totiž nemusí být v tomto směru právě výhodné – jde přece o bezpečí všech, kteří v opraveném automobilu brázdí naše silnice!

 

Co všechno umí správně nastavená geometrie

Jestliže se kola vašeho vozu po otočce nevrací do žádoucího směru, dostávají na silnici smyky nebo se jinak těžce ovládají, budete si nejspíš muset říci o nastavení geometrie. Vždy trvejte na profesionálních přístrojích a nikoli opravě „od oka.“ Špičkou v tomto oboru je například moderní přístroj CORGHI.

Díky němu se opět budete moci těšit z rychlého a bezpečného řazení a skvělého pocitu z jízdy, který nelze ničím nahradit.

 

Šetrné čištění filtru se objede i bez jeho vyjmutí

Svítí vám kontrolka na palubové desce nebo vás kvůli zanesenému filtru pevných částic rovnou vyhodili z emisní kontroly? Využijte šetrné čištění, které vašemu autu neublíží a udrží ho dlouho funkční. A jak ho poznáte?

Obloukem se vyhněte autoservisům, které čištění filtru podmiňují jeho demontáží, anebo mluví o vypalování, wapkování vodou či čištění liquidy nebo ultrazvukem. Skutečně profesionální čištění si vystačí s certifikovaným přístrojem a wapkovým čištěním patentovaným roztokem, který poskytne skvělé funkční výsledky nejenom na první měření STK, ale po celou dobu funkčnosti. Vyřešení čištění DPF filtru tak bude rychlé a trvalé.