Holosun představil nové EPS kolimátory. Co je pro ně charakteristické?

S pomocí kolimátoru se můžete rychle zlepšit ve střelbě. Zorientovat se v jednotlivých modelech však může být poměrně obtížné. Přečtěte si, co nabízí zbrusu nové kolimátory EPS od české značky Holosun.

 

Základní vlastnosti EPS kolimátory

Nové EPS kolimátory Holosun představil poměrně nedávno. Už teď je ale jasné, že si získají popularitu u rozmanitých uživatelů. Součástí této kategorie je totiž hned 12 modelů, díky čemuž není problém vybrat si svého favorita.

Pro tyto kolimátory je charakteristické velmi malé a přitom robustní provedení, čehož Holosun dosáhl díky uzavřené konstrukci. Kromě toho také oceníte, že jednotlivé kolimátory mají nízkou základnu a v 99 % případů je tedy zajištěna jejich kompatibilita s otevřenými mířidly.

 

Z jakých modelů můžete vybírat?

Pojďme se nyní podrobněji podívat na kompletní nabídku kolimátorů s označením Holosun EPS. Ty se dělí primárně podle velikosti a dále pak podle toho, zda disponují solárním panelem, nebo nikoliv. Zároveň je třeba si u nich všímat velikosti tečky osnovy.

Kolimátory se tedy dělí na ty se standardní šířkou závěru a na podskupinu Carry. Ta je celkově užší a cílí na majitele slim zbraní s jednořadým zásobníkem.

Pořídit si můžete kolimátory s označením MRS (tedy Multi Reticle System) a se solárním panelem. Modely se solárním panelem s sebou přináší výhodu v podobě automatické regulace jasu. Za dostatečných světelných podmínek lze kolimátor pomocí solárního panelu bez problémů napájet.

A na závěr si všímejte rozdělení kolimátorů dle velikosti tečky. Základní modely bez přepínatelné osnovy lze zakoupit s velikostí tečky 6 MOA nebo 2 MOA. Modely MRS jsou poté k dispozici pouze s tečkou 2 MOA a obrazcem 32 MOA.

Více informací ze světa kolimátorů najdete na www.holosun.cz.