Hygienicky čistý domov i s mazlíky

Žijte v symbióze se svými chlupatými i opeřenými mazlíky. S moderními pomocníky čistíte a dezinfikujete bez chemie

Proč je lepší uklízet dům či byt bez chemických přípravků? I když dobře čistí, skutečně pronikají do spár, do plic všech lidí i zvířat v domácnosti a zůstávají na površích, kde si děti i mazlíci hrají. Mazlíci si olizují packy, menší děti hračky, a kdo ví, možná je i zláká znát odpověď, jak asi chutná podlaha. V menším množství je to asi neškodné, ale citlivým typům úplně dobře dělat nemusí. Navíc můžete čistit citlivě a zároveň efektivně.

Pokud je váš mazlík částečně nebo úplně domácím typem, znamená to, že vás možná bude trochu stresovat více nečistot, které jsou na celé podlaze, na pelíšku a možná i v koupelně. V případě andulek a papoušků je to nejen klec, ale i nábytek na který rádi přelétávají a kočka, té je plno úplně všude.

Rozhodně je řešením jejich milovaná místa čistit a nejlépe i rovnou dezinfikovat. Přeci jen si s nimi na podlaze hrají děti a na některý nábytek byste si rádi položili i talíř s jídlem.  Pelíšek třeba hodíte do pračky a je to. Podlaha asi nevydrží nablýskaná ani 5 minut a místečko se nestihne ani rozvonět, ale rozhodně budete mít dobrý pocit spokojenosti, zadostiučinění a čistoty.

Možná se vám ale jejich pelech nevejde do pračky, nebo jej nechcete prát příliš často, aby se nezničil. A ono, pokud často používáte na úklid chemii, není to miláčky taky úplně zdravé. Zejména pejsky a kočičky může chemie v pelechu dráždit. Ptáčkům, morčatům ani ježečkům nebude příjemný v nose ani přípravek rozprášený vzduchem a záhy vzniká dysbalance a nespokojenost.

Nebo používáte parní čistič a zabijete tak hned tři mouchy jednou ranou. Díky tomu, že čistíte párou tak chemii nevdechuje nikdo v domácnosti, včetně vás. U výkonných čističů pára proniká i do spár, takže podlahy, koupelnu i třeba linku čistíte precizně a hloubkově. Horká pára dezinfikuje – ničí viry, bakterie i plísně, které se mohou množit v podlahách i například v koupelně nebo v kleci vaší andulky.

Parním čištěním můžete i průběžně dezinfikovat a čistit přímo pelechy mazlíčků. Stačí vyklepat, vysát, nasadit nástavec s kartáčem a přes něj utěrku z mikrovlákna. Horká pára dezinfikuje a poté i na utěrce uvidíte, že nasává i nečistoty. Pelíšek bude samo sebou mokrý, ale stačí jej pověsit a večer už může zase dělat parádu a útočiště svému ušákovi.

Možná ale teprve koupi parního čističe zvažujete a říkáte si, který vybrat? Máme pro vás tip na pomocníka, se kterým pro vás úklid bude snadný a stále precizní.

Horká novinka Parní čistič Kärcher SC 4 DELUXE EasyFix vás ohromí snadným čištěním díky tlaku 4 bary, které si opravdu poradí i s velmi odolnými nečistotami. Pokud zjistíte, že vám voda již nestačí, můžete ji v průběhu kdykoliv dolít. Zařízení bylo navrženo tak, aby bylo opravdu praktické. Proto má nově přihrádku na veškeré komponenty a příslušenství jako je hubice na podlahu, kartáč i hlavice s kartáčkem. Během úklidu můžete volně přepínat na tři stupně páry podle povrchu a síly nečistot. Podlaha bude hygienicky čistá díky inovativní hubici s flexibilním kloubem a inovativní lamelovou technologií, díky které bude rozprostřena pára vždy rovnoměrně. S dalšími komponenty snadno vyčistíte i dlaždice, varné desky nebo digestoř. Jediným sešlápnutím použitou utěrku sundáte z hubice a nebudete s nečistotami tak vůbec muset přijít do kontaktu.

Kvalitní parní čistič si ihned oblíbíte a nebudete muset tak dokupovat chemické přípravky. Ostatně kde všude s ním až můžete efektivně čistit, zjistíte celkem rychle.

Aby se dobře mazlíčkům spalo a vám se dobře žilo v čistém domově.

Chcete zjistit více o Kärcheru a jeho čističích? Mrkněte na www.karcher.cz.