Jak může voda ovlivnit naše zdraví?

Mnoho z nás i přes neustálé varování lékařů a médií pitný režim nedodržuje tak, jak by mělo. Napijeme se, když máme žízeň a stačí nám to, co máme po ruce, kvalitu dané tekutinky, či její přínos pro náš organismus, neřešíme. Pro naše zdraví to ale není ideální.

 

Hrozba dehydratace

Vodu potřebujeme ke svému životu stejně, jako vzduch. Neobejde se bez ní trávení, fungování orgánů ani termoregulace. Pokud málo pijeme, přijde pocit žízně a už za pár hodin první známky dehydratace. S lehkými příznaky dehydratace se nejspíše už setkal každý. Únava, suché rty, bolesti hlavy, i to jsou příznaky nedostatečného pitného režimu. Ten by měla tvořit z velké části právě voda. Čistá obyčejná voda. Máme štěstí, že stačí otočit kohoutkem a okamžitě máme k dispozici pitnou vodu. Přeci jen ale můžeme mít pochyby o její prospěšnosti pro naše tělo. Kromě vaření ji používáme i na sprchování, umývání nádobí a praní prádla, můžeme tak být na pochybách, zda čističky zvládnou vše zničit a z kohoutku nám teče opravdu zdravá voda bez škodlivin. Jistotu nám dodá vodní filtr, který vodu upraví, zbaví jí látek pro naše tělo nevhodných a navíc jí dodá skvělou chuť.

 

Nepříjemná chuť

To, že nám voda z kohoutku nechutná, totiž bývá častým argumentem, proč ji nechceme pít. Doplňujeme ji pak různými přeslazenými sirupy a šťávami nebo ji úplně vynecháme a k pití si vybíráme sladké limonády a džusy, které jsou plné konzervantů a barviv. V současné situaci je ale velmi důležité, aby náš organismus fungoval správně a byl odolný vůči různým bacilům, k čemuž pomůže čistá voda.

Skvělou chuť jí dodají vodní filtry, zároveň ji zbaví škodlivin a ponechají tělu prospěšné látky jako je jód, vápník nebo hořčík. Těžké kovy, pesticidy, antibiotika, hormony, chlor a další látky ale filtr zachytí a v upravené vodě se tak již nenachází. Kromě pití pak vodu používáme také na mytí a látky v ní obsažené, především chlór, mohou naši kůži vysušovat. Lidé s citlivou pokožkou, alergici i rodiny s dětmi tak ocení sprchový filtr, který vodu upraví a koupání i sprchování tak bude mnohem příjemnější.

Možná jsme si ani neuvědomovali, jak je pitný režim a samotná, čistá voda důležitá pro náš organismus. Pijte jí co nejvíce, vynechejte sladké nápoje a limonády a uvidíte, že se budete cítit lépe a mít i více energie.