Jak si co nejvíce užít vaporizaci? Představujeme triky, které stojí za vyzkoušení

Také jste již objevili kouzlo vaporizace bylinek, tabáku nebo konopí? Pak jste si již jistě vyzkoušeli, jak si ji můžete co nejvíce užít. Pro ty ostatní přinášíme představení této zajímavé alternativy ke kouření tabáku společně s několika tipy na její dokonalé využití.

Co je to vaporizace?

Vaporizace označuje proces ohřevu bylin, bylinného či tabákového extraktu a jiných látek těsně pod bod jejich hoření. To má ve srovnání s klasickým kouřením, v jehož průběhu dochází ke spalování, podstatně nižší nežádoucí projevy. Nedochází totiž ke vzniku dehtu a dalších produktů spalování, které si běžní kuřáci s gustem nasávají do plic. Trh s vaporizéry je v současné době naplněn celou řadou různých modelů vaporizérů, od těch kvalitních po ty levnější. Mezi nejkvalitnější vaporizéry se řadí například model Pax 3, který se může pochlubit špičkovým designem, funkčností, ale i mobilní aplikací pro telefony s operačními systémy iOS i Android.

S jakými typy vaporizérů se můžete setkat?

Kromě asi nejčastěji využívaných vaporizačních per, které se nejvíce blíží tvarem a velikostí běžné cigaretě, pro sebe můžete zvolit také přenosný vaporizér. Ten je o něco málo větší než vaporizační pero, ale přesto je ještě stále dobře přenosný a hodí se ideálně na dlouhodobější cesty. Existují však i stolní vaporizéry, které pro svoji funkci potřebují zapojení do elektrické sítě, a proto nejsou přenosné. Nabízejí však mnohem více funkcí a můžete u nich posedět s přáteli, protože tyto přístroje bývají přizpůsobeny pro současné vapování několika osob.

Jak si co nejvíc vychutnat vaporizaci?

Při vapování bylinek není nutné jejich části drtit na malé kousky, stačí je natrhat na menší části a natlačit do komory. Výpar bude silný a intenzivní. Jestliže začínáte vaporizovat, nastavte přístroj nejprve na nejnižší stupeň a teprve postupně teplotu zvyšujte. Postupné zvyšování teploty můžete nastavit také v aplikaci, která ji bude řídit za vás. Z bylinek či extraktu se budou látky uvolňovat postupně a vy si tak budete moci vychutnat i jejich jemné nuance. Jestliže se vám bude po nějaké době vapování na nejvyšší stupeň zdát náustek příliš horký, sevřete jej chvíli v dlani a nechte teplo rozptýlit. Po několika sekundách si zase budete moci užívat svoji oblíbenou činnost.