S moderním osvětlením ušetříte

Světlo potřebujeme ve své práci i v soukromí, a když skončí to denní, pomáhá nám umělé. Stisknout vypínač a rozsvítit si považujeme za samozřejmost i v místnostech, kde nemáme okna. Moderní osvětlení navíc pomůže i ušetřit.

 

Rozmístění v prostoru

Potřeba světla v místech, kde se zdržujeme, byla v minulosti řešena různě a vývoj šel stále dopředu. Otevřený oheň, svíčky, petrolejové lampy a s rozšířením elektrické energie také nám již známá světla se žárovkami. Už však nestačilo svítit jen doma, potřebujeme osvětlení i na ulice, do továren, úřadů a obchodů a dalších budov a veřejných prostor. A kromě světla je potřeba řešit i náklady. Doma se tak snažíme nesvítit stále a všude, ale jen v prostoru, který používáme a kde se zrovna pohybujeme. V domácnostech dnes nepoužíváme jen jedno centrální osvětlení, ale v místnostech je více typů osvětlení na různých místech. Když si chceme číst, rozsvítíme si jen lampu nad křeslem a nemusíme svítit v celém pokoji.  Oblíbená jsou i bodová svítidla, která lze umístit téměř kamkoli, včetně podhledů a šikmin. Skvěle vypadají a jsou ekologickou i ekonomicky výhodnou variantou osvětlení do interiérů.

 

LED osvětlení

V moderních interiérech se často používají také LED panely a pásky. Dobře si rozumí s čistými liniemi designu, využívané jsou proto nejen v domácnostech, ale také v kancelářských a obchodních budovách. Některé typy umožňují ovládání pomocí mobilní aplikace, změnu teploty barvy či stmívání, což zvyšuje uživatelský komfort. LED pásky lze navíc zkrátit na požadovanou délku, diod jsou vsazeny na ohebný samolepící pásek a nabízí tak velkou variabilitu. Technologie LED osvětlení umožňuje vydržet svítit tisíce hodin a pomáhá šetřit elektrickou energii. LED osvětlení má rychlý nástup svitu, tedy nemusíme čekat, až se světlo opravdu rozsvítí nebo tolerovat různé blikání během zahřívání.

Svítidla pomáhají doplnit celkový design interiéru k naprosté dokonalosti, myslet však musíme i na peněženku. Moderní typy osvětlení jsou šetrné k našim financím i přírodě.