Jak si doma zařídit dokonalý šatník

Máte doma prostor na samostatnou místnost jako šatník nebo plánujete jen vestavěnou šatní skříň? Pokud si chcete zařídit opravdu dokonalý šatník, tak se nejprve pusťte do úklidu a následně si udělejte systém, ve kterém se vyznáte. Váš šatník může vypadat jako z filmu.

 

Protřiďte starý šatník

Odhodlejte se a pusťte se do úklidu. Možná jste úklid šatníku delší dobu odkládali, v takovém případě je na čase začít s očistou šatníku co nejdříve. Staré a roztrhané věci bez milosti vyhoďte. Ani doma nemusíte chodit ve starém a neforemném oblečení. Zbavte se také zapraného prádla a pořiďte dámské i pánské spodní prádlo, které bude kvalitní a pohodlné k nošení.

 

Šatní skříň

Výhody šatní skříně jsou hlavně tehdy, pokud máte vestavěnou skříň. Ta vám ušetří prostor a navíc do ní můžete pohodlně oblečení poskládat, ale také pověsit na ramínko. Spoustu vestavěných skříní má vbudovaný i zásuvky na dámské kalhotky a pánské trenýrky. Samostatná zásuvka bývá určena pro ponožky, případně další doplňky k oblečení.

 

Vysněný šatník v místnosti

Snem téměř každé ženy je mít vlastní místnost plnou šatů. Takovýto šatník není problém, pokud bydlíte v rodinném domě a máte dostatek prostoru. Místnost nemusí být velká, i menší šatník může být praktický a zároveň útulný. Stačí, když do místnosti dáte několik stojanů, které jsou například v obchodě s módou, a oblečení na stojan pohodlně pověsíte.

 

Jak dělit oblečení

Oblečení rozdělte podle toho, jak jste zvyklí se oblékat. Je na vás, zda se bude dělit podle barev, podle materiálů nebo třeba podle toho, kam dané kousky nosíte. Ve skříni tak můžete mít prostor na oblečení do práce, na doma, případně na sport, a to včetně dělení spodního prádla, alespoň na dámské a pánské.

 

Chytré zásuvky s prádlem

Zmíněné zásuvky, například ve vestavěných skříních ušetří prostor a nemusíte mít samostatný prádelník. Dámské spodní prádlo, konkrétně klasické kalhotky, případně podprsenky pohodlně do zásuvky poskládáte. Některé ženy věší podprsenky i na ramínka, volba je na vás. Pánské spodní prádlo, konkrétně bavlněné trenýrky opět poskládejte do zásuvky, případně můžete vytřídit část trenýrek, které slouží v kombinaci s tričkem jako pyžamo.

 

Kabelky a tašky

Kabelky a tašky je možné zavěsit například na skříně, případně jim vyhradit samostatné místo ve skříni. Skvělým nápadem je závěsný systém na dveře, kam uložíte nejen tašky a kabelky, ale také šátky.