Jak si udržet perfektní kondici v zimě? Anebo co byste (ne)měli dělat?

To zas bude na jaře průšvih. Nevejdu se do kalhot, po svalové hmotě ani památky a na skvělou kondici mi zbydou jenom matné vzpomínky… Pokud se vám rok co rok se začátkem zimy honí hlavou podobné myšlenky, udělejte to letos jinak. Přestaňte si zoufat a raději se začtěte do následujících tipů. Prozradíme vám, jak se udržet ve formě a užít si chladnou část roku s úsměvem na rtech.

 

Nepřehánějte to se salátem a s cukrovím

Proč v zimě přibíráte? Protože se nezřízeně cpete dobrotami. Na vaši obranu – všude je jich víc než dost a není snadné odolat. Ale není to jen výmluva? Salát, cukroví a další typicky zimní pochoutky si odpírat nemusíte, jen se držte známého moudra „všeho s mírou“.

 

Posilujte imunitu

Organismus musí v zimě čelit intenzivnějšímu náporu bakterií a virů, tak proč mu trochu nepomoct pořádnou porcí vitaminů?

A určitě neuděláte chybu, když si občas zajdete do sauny, kde vypotíte spoustu škodlivin. Naopak to nepřehánějte se solárkem. Své oblíbené solárium v Praze raději začněte navštěvovat až na jaře.

 

Relaxujte

Zima je ideální čas k odpočinku. Tím však nemáme na mysli nekonečné polehávání na gauči s pytlíkem chipsů v ruce. Spíše si dopřejte thajskou masáž, pár víkendových pobytů ve wellnes či jiné aktivity, při kterých se uvolní vaše ztuhlé tělo a zároveň odblokují negativní emoce a nahromaděný stres.

Makejte na sobě

Pokud během roku posilujete, rozhodně toho v zimě nenechávejte. Odborníci z Kentoya Fitness centrum Praha 10 tvrdí, že je vhodné kombinovat cvičení ve fitku s pohybem na čerstvém vzduchu. Díky mrazu možná konečně zhubnete nadbytečná kila, kterých jste se nedokázali zbavit během roku – tělo totiž v chladném prostředí spaluje kalorie mnohem rychleji.

A pokud vás to do „vaší“ posilovny netáhne, berte to jako příležitost pro vyzkoušení nového fitka. Znamenitou volbou může být právě zmíněná posilovna Praha Kentoya Fitness, kde si zacvičíte po boku profesionálů.