Jak udržet při řízení pozornost? Sáhněte po vůni od Fre-Pro

Při řízení na dlouhé vzdálenosti může být někdy velmi těžké udržet pozornost. Lze si ale do auta pořídit pomocníka, který vám v tom pomůže.

Udržet pozornost je při řízení naprosto klíčové. Řidiči přijímají mnoho signálů a vjemů, které musí všechny správně a velmi rychle zpracovat, aby byla jejich cesta bezpečná. Je to v podstatě útok na všechny smysly – vizuálně musí hlídat značky, semafory, kontrolky na palubní desce a ostatní účastníky dopravního provozu; poslouchat zda někdo netroubí nebo se neblíží hasiči nebo ambulance. To všechno obzvlášť při dlouhé cestě člověka vyčerpá. Začnou nás pálit oči, jsme unavení a vyčerpaní. To může bohužel vést k nepozornosti a v nejhorším případě až k nehodě. Jak tomu předcházet?

 

Přestávky a svěží vůně

Existuje několik způsobů, jak i při dlouhé cestě zůstat svěží. Důležité je dodržovat pravidelné přestávky, vystoupit z automobilu, protáhnout se a nadýchat se čerstvého vzduchu. Pokud zrovna nemáte kde zastavit, zkuste si alespoň pootevřít okénko a vyvětrat. Již tradičním prověřeným pomocníkem je káva. Kofein se dá dnes koupit i v tabletkách nebo jiných nápojích než je káva. Než ale vypijete svůj šálek, nezapomeňte ani na obyčejnou vodu. Každý někdy zapomíná dostatečně pít a dehydratace vede ke zvýšené únavě. Mějte tedy určitě při řízení po ruce lahev s vodou.

Výrazným pomocníkem, který každého jen tak nenapadne, je také vůně. Většinou je používáme proto, že prostě chceme, aby naše vozidlo hezky vonělo. Kupujeme si vonné stromečky nebo jiné osvěžovače a z některých nás potom spíš pořádně bolí hlava. Tyto vůně jsou příliš intenzivní a mohou naopak způsobit ještě větší zahlcení řidičových smyslů. Správně zvolená vůně ovšem může řidiče probrat a zvýšit jeho pozornost, nebo ji déle udržet bdělou. Přímo na řidiče cílí i nový výrobek z řady osvěžovačů Fre-pro, gelová vůně Otto Fresh. Nenápadné gelové autíčko stačí vybalit a umístit pod sedačku. Vyrobeno bylo přímo s ohledem na potřeby a bezpečí řidičů.