Jaké přínosy může mít profesionální vedení BOZP?

Ústava ČR garantuje ochranu zdraví při práci všem zaměstnancům na svém území. Veškeré náležitosti řeší tolik obávané paragrafy BOZP. A jejich zanedbání vám může přinést nejenom nemalé finanční pokuty, ale také škody na zdraví vašich zaměstnanců nebo firemním vybavení. A jak tomu tedy předejít?

I úplně obyčejná kotoučová pila na kov vyžaduje během svého provozu znalost celé řady nařízení, zákazů a pravidel. Zatímco na některá vám postačí obyčejné ústní školení, jinde je už třeba odborné asistence. Nařízení vlády jsou totiž často nejednoznačná a orientace v legislativě zase velmi složitá.

Vaše snaha neporušit BOZP se tak může i přes veškerou snahu jednoduše minout účinkem. A právě proto bývá dobré pozvat si na tuto specifickou činnosti odborníky. Získáte tak více času na řízení své firmy a zároveň budete mít jistotu, že se vše odehrává přesně tak, jak má.

 

Proč vsadit na profesionální služby BOZP?

Přinášíme vám přehled výhod, které toto jednoduché řešení přináší, vsadíte-li na služby té správné a ověřené společnosti.

  • minimalizace rizika pracovního úrazu
  • kontrola a zdokonalení systému bezpečnosti ve firmě
  • omezení negativního vlivu pracovního prostředí
  • tvorba výrazně lepších podmínek pro řízenou činnost vašich pracovníků

Již splnění prvního uvedeného bodu může do rozpočtu vaší firmy přivést nemalou částku. Pokud se nezdržuje výroba a není třeba platit zaměstnancům dávky nemocenského pojištění, zbude rázem dost volných financí a vy můžete třeba koupit brusku na vrtáky, kterou svému provozu slibujete už několik let.

Navíc vám odpadá povinnost sledování neustálých změn v legislativě a jejich obtížné implementace do chodu firmy. Nechte si navrhnout nejvýhodnější řešení pro svou firmu od profesionálů a sami uvidíte, jaké množství benefitů tímto jednoduchým krokem získáte!