Jak udržet v kufru auta pořádek

Nové auto z výroby je voňavé, čisté, nikde ani smítko. Slibujeme si, že takhle čisté a uklizené ho budeme udržovat a starat se, aby pořád vypadalo jako nové. Za pár týdnů je ale všechno jinak.

 

Rychle a čistě

Ještě tak když máme auto jen sami pro sebe, je předsevzetí o pořádku reálné po delší dobu. Většinou v něm ale sami nejezdíme a tak se objeví první drobek, pak trochu bláta zvenku, kousek obalu od sendviče z pumpy, zapomeneme lahev na pití a do kufru dáváme vše, co je potřeba. Nákupy, hlínu na záhony, vánoční stromeček, domácího mazlíčka nebo výbavu dětí na sportovní aktivity. Každý den tak přibude malý kousek nepořádku a i když se pak snažíme sebevíc, zavazadlový prostor už jako nový nikdy nebude. Polstrování, které má každý vůz z výroby, jako by bylo magnet na nepořádek, zvířecí chlupy a rozlité tekutiny. Snad každému se někdy stalo, že v nákupní tašce něco prasklo nebo se otevřelo a pak bylo potřeba čistit vše. Podobné nehody mohou omezit gumové vany do kufru, které jsou vyrobené přesně na míru podle typu a značky vozu a  dokonale ochrání dno zavazadlového prostoru. Snadno se udržují, v případě potřeby je možné je opláchnout pod proudem vody nebo vyčistit vodou se saponátem. Oceníte je nejen při nákupech, ale především pokud máte psa nebo více psů a jezdíte s nimi v autě často, z gumové vany chlupy i bláto snadno vysajete a uklidíte a kufr budete mít stále jako nový.

 

V zimě v teple

Kromě pořádku kolem sebe nás v autě pro komfortní jízdu zajímá i teplota. Zvlášť v zimních měsících je důležité, abychom v autě měli teplo a to co nejdříve. Zimní clona do masky zabraňuje ofukování motoru a chladiče a tak se motor dostane na provozní teplotu mnohem rychleji než bez ní. Auto tak začne dříve topit a my nemusíme zmrzlí čekat, než se teplota uvnitř vozu zlepší.

Většina z nás bere auto jako prostředek, který nás dopraví z jednoho místa do druhého. Přesto můžeme využít různé pomocníky, abychom se za jízdy cítili lépe.