Jak vybrat dodávku a kde se po ní poohlédnout?

Spousta lidí se bez užitkového vozu při výkonu práce neobejde. Možná do cílové skupiny patříte i vy a stojíte před těžkým rozhodnutím – měli byste si pořídit novou dodávku, nebo si vystačíte s ojetinou? Obojí má svá pro i proti a je dobré se řídit stejnými pravidly jako v případě osobního vozu. Rozhodnete-li se však pro starší model, důkladně si ho prověřte – dodávky toho mají obvykle dost „nalítáno“ a často přepravují těžší náklady. A samozřejmě byste se měli do bazaru dostavit společně s někým, kdo se v segmentu užitkových vozidel vyzná a dokáže vám poradit.

 

 

Jak často budete dodávku využívat?

Nejednejte ukvapeně a ještě než navštívíte autosalon nebo autobazar dodávek, zodpovězte si jednoduchou otázku – je pro vás investice do vlastního vozu výhodná? Budete-li dodávku využívat jen nárazově, mohl by se vám vyplatit pronájem. Vyhnete se tím množství povinností, jako jsou úhrada pojištění, opravy, servis, technická kontrola apod. Dobře si spočítejte, kolik dní v roce s vozidlem najezdíte a spočítejte si částku za případný pronájem. Možná nakonec dojdete k závěru, že je praktičtější si dodávku zapůjčit.

Pořiďte si dodávku s odpovídajícími vlastnostmi

Pakliže se vám pronájem nevyplatí, případně máte jiné důvody pro pořízení vlastního vozu, buďte důslední při výběru konkrétního modelu. Objektivně zhodnoťte plánovaný způsob využití a pořiďte si dodávku s odpovídající kapacitou přepravního prostoru a kultivovaným motorem. Jinými slovy – chtějte model, který odpovídá vašim potřebám a nikoliv první „lepší“ dodávku, na kterou narazíte.

 

Nová, nebo ojetá?

Pro někoho je jasnou volbou automobil vonící novotou, jiní zase nedají dopustit na kvalitní ojeté dodávky. Která varianta je vhodná pro vás?

V případě nového užitkového vozu získáte určité garance a nebudete se muset několik let zabývat opravami, protože budete mít záruku. Výhodou starší dodávky je výrazně nižší počáteční investice. Musíte si však vybrat z nabídky prověřeného prodejce, který vám zaručí původ vozu. Třeba na www.dodavky-gruber.cz.