Jak vybrat klimatizaci do bytu či domu

V parném létě každý ocení jakýkoliv kousek stínu a sebemenší chladnější vánek. V letním období je však prakticky nemožné dočkat se přirozeného ochlazujícího větru, pokud zrovna nezuří bouřka. Naštěstí moderní technologie pokročily natolik, že není problém si příjemné svěží klima doma zařídit. Pro získání zdravého ovzduší v bytě nebo kanceláři vám postačí jednoduchá klimatizace, kterou lze zakoupit online. Následující článek vám představí druhy klimatizací, se kterými se na internetu můžete setkat.

 

Single split klimatizace

Tento druh klimatizace je obzvláště vhodný do bytů a kanceláří. Je určen zejména těm, kterým stačí ochladit jednu nebo dvě místnosti a nepotřebují klimatizovat celý dům – zkrátka ideální řešení do obývacích pokojů či ložnic. Navíc se jedná o úsporné řešení, co se hospodárnosti týče vzhledem k tomu, že nechladíte celý dům, ale pouze vybrané pokoje. Pořizovací náklady klimatizace single split také nejsou nijak zvlášť vysoké. Montáž si ale určitě nechte zajistit od autorizovaného prodejce. Odborníci zvládnou instalaci rychle a bezpečně, a vy si tak budete moci v krátkém čase užívat vytouženého chládku.

 

Multi split klimatizace

Pakliže toužíte vychladit si komplexně celý dům nebo podnik, zvolte sestavu klimatizace multi split. V tomto případě se jedná o set jedné velké vnější jednotky a několika menších určených do vnitřních prostorů. Malé jednotky se umístí do jednotlivých místností či pokojů a velká vnější jednotka pak zajistí jejich fungování. Každá sestava má svůj ovladač, takže manipulaci s klimatizací je opravdu jednoduchá. Investice do tohoto typu klimatizace je sice větší, ale zdravé příjemné klima v domě za to stoprocentně stojí. Prodej a montáž single split i multi split klimatizací s dopravou po celé ČR nabízí například společnost AirCool.