Jak vybrat vhodné prádlo podle plánované aktivity

Léto je období, kdy trávíme více času venku spolu s rodinou a přáteli a také se více hýbeme a zkoušíme různé spoty a pohybové aktivity. Občas tak můžeme narazit na problém, co si vlastně obléct za prádlo, abychom se cítili příjemně.

 

Pánské prádlo

U mužů je to celkem jednoduché, na výběr mají ze tří nejoblíbenějších střihů a záleží tak spíše na jejich preferencích. Boxerky a trenýrky mají nohavičky a pohodlný střih. Pro sport jsou vhodnější boxerky, které jsou elastické a obepnou dobře postavu, v přední části mají anatomicky tvarovanou vsadku a poskytují tak i při pohybu dostatečnou podporu a ochranu aniž by omezovaly v pohybu. Trenýrky naopak jsou synonymem pro volnost a svobodu, jejich volný střih je vhodný pro každodenní nošení, ale pro sport nemusí být vhodné pro každého, spíše naopak. Citlivějším mužům může při pohybu vadit přílišná volnost a mohou tak pociťovat spíše nepohodlí. Třetí možností jsou slipy, které nohavičku nemají, ale dokonale kopírují tvar postavy a nikde nepřekáží ani netlačí. Jejich střih je vhodný právě pro sportovní aktivity, což dokazují i profesionální sportovci a fotbalisté, kteří na slipy nedají dopustit. I když je jeden čas provázely mýty a muži se odkláněli od slipů spíše k boxerkám, stále zůstávají nestárnoucí klasikou oblíbenou po generace. K jejich nové popularitě přispěly i moderní materiály a vzory, které odpovídají současným požadavkům na design a ničím už nepřipomínají vroubkované bílé slipy z dob našeho dětství.

 

Dámské prádlo

U žen je to ještě složitější, na výběr mají mnoho možností. Dámské prádlo bychom měli opět vybírat především s ohledem na pohodlí a plánované aktivity. Při sportu oceníme bezešvé kalhotky, které nikde netlačí a nevadí v pohybu, ideálně v klasickém střihu bez nohaviček a s vyšším pasem. Stále oblíbená jsou i tanga a oblibě se těší i dámské boxerky, které jsou pohodlné v jakékoli situaci. Mohou být lehce neslušivé, neboť nohavičky opticky zkracují nohy, o což žádná žena nestojí, ale u spodního prádla si to můžeme dovolit, protože budeme oblékat ještě jednu vrstvu přes. Kalhotky s nohavičkou jsou skvělé pod sportovní oblečení nebo k sukni, je však potřeba myslet na ně při oblékání a dávat si pozor, aby se nohavičky nesrolovaly. To by pak mohlo být nepohodlné a vést k podráždění kůže.

Výběr prádla je jen na nás, pro sport je ale vhodnější zvolit takové, které bude pohodlné celou dobu bez ohledu na to, zda si jdeme zahrát turnaj v tenisu nebo s rodinnou na nedělní výlet.