Použít raději granule nebo gel na škůdce

Škůdců na zahradě i v domácnosti se můžete zbavit několika způsoby. Mezi ně patří i granule nebo gel proti škůdcům. Oba tyto způsoby slouží k hubení hlodavců, krtků, a dokonce i kun. Pokud máte se škůdci problémy, tak se podívejte, který z těchto způsobů hubení si vybrat.

 

Hubení škůdců

Na zahradě vás mohou nepříjemně potrápit nejen slimáci, kteří jsou schopni zničit vám velké množství úrody, ale také krtci. Ti svými krtičinci dokážou rozrýt záhonky, skalku nebo třeba upravovaný trávník. Co se týče dalších škůdců, kam patří například kuny, tak ty se mohou zase dostat na půdu a začít rozebírat zateplení domu nebo se někdy dostanou i do auta a začnou vám ničit auto zevnitř. Pokud máte doma hlodavce, tak to určitě také není nic příjemného. Proti všem těmto škůdcům se můžete účinně bránit.

 

Granule

Vybrat si můžete granule, které se jednoduše nasypou na misku a umístí tam, kde se škůdci objevují nejčastěji. Tyto granule obsahují oblíbené potraviny škůdců, které jim chutnají a voní, a tak je přilákají. Škůdci granule sní a následně uhynou. Výhodou tohoto hubení je jeho rychlost, nízká pořizovací cena granulí a také jisté výsledky.

Nevýhodou může být, že škůdce se může někam schovat a uhynout tam, následně jej pak hledáte delší dobu a někdy může škůdce zalézt i do místa, odkud jej budete těžko vytahovat. V takovém případě můžete použít granule spolu s odchytovou pastí. Tím zaručíte, že škůdce uhyne přesně tam, kde budete chtít.

 

Gel

Další možností je energy gel, který škůdce opět naláká svou vůní. Škůdce se může na gel dokonce i přelepit a nemusíte jej pak posléze hledat. Výhodou gelu je také snadná manipulace a navíc je můžete nanést i do mezer a škvír, kudy si myslíte, že se můžou škůdci dostávat do vašeho bydlení. Použít jej můžete nejen v domě, ale i na zahradě, na statku, na farmě, na půdě a všude tam, kde se snažíte zbavit škůdců.

Nevýhodou gelu, stejně jako granulí je, že musíte zamezit styku s dětmi a domácími mazlíčky. Vždy tyto přípravky umísťujte do míst, která jsou zajištěná a bezpečná. Pokud přece jen půjdete s dětmi do sklepa, kde máte umístěn tento gel, dejte pozor na to, aby se děti s hubícími prostředky nedostaly do kontaktu.

 

Další možnosti

Mezi další možnosti, jak se zbavit škůdců patří také pachové odpuzovače, které je odlákají a nedovolí jim přiblížit se k vašemu bydlení. Zajímavým nápadem jsou také samoobslužné sáčky, které opět škůdce chytí a přilepí, následně jej otráví a škůdci zde uhynou.