Jak začít žít konečně zdravě

Zdraví je to nejcennější, co každý z nás má. Je důležité se o své zdraví starat a nezapomínat na pestrou a vyváženou stravu. Pokud vás nebaví přemýšlení o jídle a obtěžuje vás jeho příprava, tak vyzkoušejte recepty, které jsou zdravé a zároveň rychlé a jednoduché.

 

Podpořte svou imunitu

Pokud hledáte rychlé a zdravé recepty, tak vyzkoušejte zeleninové a ovocné šťávy nebo domácí koktejly. Tyto koktejly můžete připravit z vámi oblíbených surovin a jejich příprava je jednoduchá a rychlá. K jejich přípravě vám stačí kvalitní mixér RM-2000, který má na těle umístěny tři knoflíky rychlé volby. Mezi nimi například Pulse pro rychlý výkon a zvýšení otáček či funkce Crusher, která je vhodná na drcení ledu a pak také funkce Smoothie, která dokáže rychle a jednoduše dohladka rozmixovat každou potravinu. Samozřejmostí je příprava čerstvých šťáv. Vyberte si takové ovoce, které podpoří správnou funkci vašeho organismu, posílí imunitu a podpoří také tvorbu krve.

Dobijte si energii

Pro rychlé dobití energie je smoothie skvělým nápadem. Určitě jste si všimli, že pokud si dáte tučné a nezdravé jídlo, jste po něm unavení a zesláblí. Zeleninové a ovocné koktejly mají tu výhodu, že vás naopak nakopnou a ideální jsou tak nalačno hned ráno. Uvidíte, že váš den může začít zcela jinak, než doposud. Už žádné vynechávání snídaní, ale rychlá a kvalitní práce mixéru vám umožní začít ráno lépe, chutněji a velmi jednoduše.

Konečně zhubněte

Ke zdravému životnímu stylu patří také zdravá váhy. Té dosáhnete, pokud bude váš jídelníček obsahovat, jak dostatek sacharidů, vlákniny, zdravých cukrů tak také důležitých bílkovin. Denní dávka zeleniny by měla být až půl kila, doplňte ji tak zeleninovými saláty, krémovou zeleninovou polévkou, kterou také snadno připravíte v kuchyňském stolním mixéru nebo pomocí zmíněných koktejlů. Ovoce si dopřejte raději dopoledne a můžete k němu přidat také hrst oříšků.

 

Odkyselte organismus jablky

Pokud přemýšlíte, jaké účinky má například jablečná šťáva, tak si ji připravte, pokud chcete snížit cholesterol a také krevní tlak. Jablka jsou vhodná také při problémech s trávením a čistí střeva.

 

Ananas léčí komplexně

Pro zdraví přínosným ovocem je také ananas. Ten působí protizánětlivě, uvolňuje napětí a odbourává otoky. Použít můžete opět odšťavňovač nebo mixér a připravit si lahodné smoothie, třeba s kokosovým mlékem.

Rozhodně oceníte, když si budete moct rychle a jednoduše připravit něco zdravého a navíc chutného. Čerstvé šťávy bez konzervantů a bez přidaného cukru můžete dopřát i svým dětem a lahodné smoothie vám zlepší fyzickou a také psychickou pohodu.