Jaká je cesta granulí pro zvířata?

Granulované krmivo je způsob, jak svému domácímu mazlíčkovi dát to nejlepší. Jedná se navíc i o pohodlný způsob, díky kterému nám příprava krmení nezabere mnoho času. Než se však granule dostane do misky, musí se vyrobit a urazit dlouhou cestu.

 

Jen to nejlepší

Bez ohledu na to, zda máme doma morče, psa nebo kočku, nejspíše je krmíme i granulemi. Ty obsahují všechny potřebné živiny, minerály i vitamíny ve správném poměru a pomáhají tak udržet naše zvíře ve skvělé kondici Granulované krmivo se pohodlně dávkuje, naši mazlíčci většinou nemívají žádný problém s jejich konzumací a vybírat můžeme mezi mnoha značkami i příchutěmi. Každý výrobce si svou vlastní recepturu pečlivě tají a neustále inovuje, aby mohl nabídnout to nejlepší a zajistil tak zvířatům zdraví a spokojenost. Samotná výroba a přeprava granulí je však velmi složitý proces s přísnými kontrolami, aby kvalita byla opravdu na vysoké úrovni a odpovídala standardům výrobce.

 

Různé technologie

Granule pro psy nebo kočky obsahují nejen maso a tuk, ale také různé bylinky a ovoce či zeleninu pro lesklejší srst, zdravé zuby a bezproblémové zažívání. To vše musí mít správný poměr, aby opravdu každá jedna granule obsahovala vše tak, jak má. Ke snadnějšímu mixování surovin pro výsledné složení tak ve výrobnách slouží potrubní systémy, které jednotlivé složky přepraví rychle z jednoho místa na druhé. Při výrobě, balení a následné expedici se musí dodržovat přísné normy, mnoho práce proto zastanou stroje a systémy potrubí a přepravníků s dávkovači. Mezi nejběžnější technologické procesy výroby dnes patří extrudování, pečení a lisování za studena, tak zvané peletování. Každý postup má své plusy i mínusy, u všech je ale potřeba dodržet nutriční hodnoty výsledných granulí.

Majitelé zvířat pečlivě sledují složení i způsob zpracování a vybírají si pro svého čtyřnohého kamaráda to, co je pro něj nejlepší.