Jdete rybařit? Seznam věcí, bez kterých se neobjedete

Vyrazit na rybolov jen s prutem není ten nejlepší nápad. V tomto článku si tedy rozebereme, co všechno si vzít s sebou, když chcete jít lovit ryby.

Rybolov patří k tradičním aktivitám, které praktikovali už naši předkové. A není divu. Jde o skvělý oddech. Odpočinete si v loďce, případně na břehu, obklopeni tichou přírodou a výbavou. Víte, co by všechno měla čítat?

 

Základem je prut

Lovit ryby bez prutu by šlo jen ztěží. Leda byste se vrátili o několik staletí zpět a snažili se je chytat s pomocí harpuny nebo holých rukou. To nezní tak dobře, že? Pokud tedy chcete zažít trochu toho adrenalinu, sáhněte raději po rybářských potřebách SPRO FreeStyle. Kromě klasických potřeb v podobě háčků či návazců můžete pořídit i prut SPRO – pevný a kvalitní výrobek za rozumnou cenu. Spolehlivý je také prut Savage Gear, který patří mezi ověřené značky. Nezapomeňte si je vzít s sebou, nebo žádnou rybu neulovíte.

 

Kvalitní podběrák

Pokud budete chtít rybu pohodlně vytáhnout z vody, přijde vhod přívlačový podběrák. Podběrák na přívlač má pevnou konstrukci. Jakmile dovnitř chytíte rybu, máte jistotu, že ji dostanete z vody. Podběráky Fencl nezapomeňte doplnit o dostatečné množství nástrah a dalších doplňků (háčky, náhradní vlasce, atd.).

 

Kam si sednete?

Myslete také na svoje pohodlí. Kromě vhodného oblečení si vezměte s sebou i stoličku, sedačku či pařez, na kterém se vám bude pohodlně sedět. Sami určitě víte, že rybaření není otázkou několika minut, ale spíše několika hodin. Potřebné doplňky naskládáte do přívlačové tašky. Pokud ještě žádnou nemáte, vyberte si takovou, do které se vejde všechno, co potřebujete. Přívlačová taška je dostupná v různých velikostech, z nichž si určitě vyberete.