Je důležitý střih spodního prádla?

Odpověď je jednoduchá: ano, je. Podle toho, na jakou aktivitu se chystáte nebo co si berete na sebe je vhodné vybírat i spodní prádlo. A zvlášť u mužů to má své důvody.

Ne každý kousek oblečení, který máme v šatní skříni, se hodí na všechno. A stejně je tomu i se spodním prádlem. Pánské spodní prádlo má poskytovat oporu pro choulostivé partie, především při pohybu. Některé střihy se tak na sport úplně nehodí. Jak prádlo podle střihu vybírat s ohledem na to, co se chystáme podniknout?

 

Podle aktivity

Příliš upnuté prádlo bude pro muže nepohodlné, kromě opory totiž potřebují i volnost. Při sportu však právě onen volný prostor může být na škodu, protože opora je minimální a aktivní pohyb pak může být nepohodlný až nepříjemný. Vhodné střihy pro sport jsou slipy nebo boxerky, které nabízí dostatečnou oporu a zároveň nijak neomezují v pohybu. Odlišují se nohavičkami, slipy je nemají, boxerky ano.

 

Podle oblečení

Občas to kolem sebe zahlédneme, upnuté kalhoty nebo džíny a v oblasti stehen viditelný lem spodního prádla. Na oblečení, které si chceme na prádlo obléknout, bychom měli brát ohled nejen kvůli barevnosti, ale také právě vhodnému střihu. Pod volné letní bermudy na procházku po městě oblečete i volné spodní prádlo, jako jsou trenýrky se širokými nohavičkami. Naopak pod upnuté oblečení vyberte boxerky s upnutým střihem a nohavičkami, nebo vykrojené slipy.

Vhodně zvolený střih dokáže každou aktivitu ještě více zpříjemnit, ať už nás čeká horská túra s rodinou přátelský zápas ve fotbale nebo pohodové odpoledne na chatě. Někdy právě strach z nepohodlí stojí za špatným výběrem střihu. Raději riskujeme podráždění kůže ze shrnuté nohavičky pod oblečením, než abychom změnili oblíbený střih prádla. Často ale právě tento krok přinese nečekané pohodlí při určitých aktivitách, není tak nutné zůstávat jen u jednoho střihu, který máte vyzkoušený.