Kam vyrazit autem na podzim

Plánujete si užít poslední zbytky příjemného slunečného počasí naplno a přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Podzim je ideální dobou, kdy můžete vyrazit do přírody, užít si babí léto, kulturní zážitky a možná zakusit i tajuplné mrazení v zádech.

 

Les a houbaření

Vyberte si místo, o kterém víte, že zde rostou houby. Vezměte partu přátel, košíky a houbařské nože a vyjeďte si na výlet. Houby můžete poté usušit, podusit a zamrazit a mít tak zásoby na celou zimu. Dávejte si však pozor, abyste v lese neztratili autoklíč s imobilizérem.

 

Návštěva hradu nebo zámku

Skvělým nápadem na podzimní výlet je i návštěva hradu nebo zámku. Podívejte se, jaké památky máte ve svém okolí a možná budete překvapeni, že jste spoustu z nich ještě nenavštívili. Vyberte si místo, které vás zajímá svou historií a podnikněte výpravu do minulosti.

 

Tajuplné výpravy za nadpřirozenem

Pokud bude venku pršet, bude pošmourno a sychravý podzim začne ukazovat, jak strašidelný umí být, je ideální čas na tajuplnou výpravu. Je na vás, zda se vydáte na místo, o kterém se říká, že zde straší nebo si uděláte s přáteli stezku odvahy.

Myslete na to, že na takových místech, kde se objevuje nadpřirozeno, přestávají fungovat mobily, fotoaparáty, a možná i vaše auto bude potřebovat opravu řídící jednotky nebo nové nastavení autoalarmu.

 

Rozhledna nebo vyhlídka

Pro milovníky výšek je jako dělaný výlet na rozhlednu nebo vyhlídku. Počítejte s tím, že autem přijedete většinou někam na parkoviště, pod kopec a zbytek cesty budete muset po svých. Myslete na to hlavně při hledání vhodné obuvi. Tenisky nebo pohorky jsou samozřejmostí.

 

Romantika jen ve dvou

V létě jste si mohli užít dovolenou s přespáním v autě, případně navštívit letní autokino. Na podzim si můžete s protějškem autem vyjet jen tak do nových míst, projít se po lese, případně si udělat piknik na louce. Navíc na podzim není ještě taková zima, aby se v autě nedalo přespat. Každopádně deky nebo spacák určitě s sebou!

 

Podzimní slavnosti

Podívejte se do kalendáře akcí ve svém okolí a najděte si podzimní slavnosti, které se často konají právě v toto roční období. Může se jednat o vinné slavnosti, přehlídky na hradech a zámcích, případně noční prohlídky nebo třeba poznávací hry. Na podzim můžete oslavit také netradiční Hallowen, například v maskách.