Kam za teplem v březnu? 3 tipy na dovolenou, kterou si užijete v plavkách

Pokud bytostně nesnášíte zimu, zkraťte si čekání na jaro dovolenou v destinaci, kde panuje prosluněné počasí celoročně. Abychom vám usnadnili hledání té nejlepší, sestavili jsme pro vás výběr 3 zemí, které jsou podle nás sázkou na jistotu.

 

1. Egypt

Kdysi exotika, dnes poměrně běžná destinace. Přesto má své nezaměnitelné kouzlo, kterému většina propadne. Zejména na přelomu zimy a jara, kdy v Egyptě panují příjemné teploty a moře je lehce osvěžující. Ubytování i letenky navíc seženete za skvělou cenu. Sbalte si plavky, rezervujte si parkování na letišti a vydejte se vstříc dobrodružství mezi pyramidami.

Co byste si neměli nechat ujít? Určitě zavítejte do Údolí králů s hrobkami faraonů a pohřebními komorami, do Gízy na prohlídku Velké pyramidy a Sfingy a do Káhiry, kde na vás dýchne kouzlo až 5000 let starých artefaktů v Egyptském muzeu.

 

2. Kuba

Nevadí vám delší let? Pak neváhejte s návštěvou nejoblíbenější karibské země. Kuba je od parkování u letiště v Praze vzdálena téměř 8 500 km a stoprocentně odpovídá popisu nefalšovaného tropického ráje. Pohodová atmosféra a pár drinků nejlepšího rumu vás okamžitě dostanou do rytmu rumby.

Co byste si neměli nechat ujít? Dovolená na Kubě se nese především v duchu lenošení na čarokrásných plážích, jimž vévodí ikonická (ovšem někdy přeplněná) Varadero. Vaší pozornosti by rozhodně neměla uniknout historická Havana a údolí Viñales.

 

3. Gran Canaria

Toužíte po prosluněném počasí, ale nechcete se vařit ve vlastní šťávě? Nechť se vaším útočištěm stane Gran Canaria – nejoblíbenější z Kanárských ostrovů. Oproti ostatním destinacím nabízí zřejmě nejvariabilnější možnosti vyžití. Na své si přijde milovník vysokohorské turistiky, plážový povaleč i obdivovatel historické architektury.

Co byste si neměli nechat ujít? Nelepší podmínky pro šnorchlování a surfování nabízí pláž Las Canteras Beach. Exotický nádech mají toulky přírodní rezervací Maspalomas, kde se projedete mezi dunami na velbloudím hřbetu. A nezapomeňte na prohlídku Veugety, respektive její historické část plné kostelů, síní s uměleckými předměty a dalších památek.

Vybrali jste si? Tak teď už si jen zabalit plavky, nechat zimu za sebou a vyrazit za teplem!