7 věcí, které můžete udělat pro lepší usínání

Téměř 1/3 lidí má dlouhodobé problémy s usínáním. Často si však za tyto problémy můžeme samy. Na to, co můžete udělat pro rychlejší usínání, jsme se zaměřili v našem článku.

1. Pravidelný pohyb

Večerní procházka na čerstvém vzduchu vašemu spánku prospěje. Větší cvičení či běhání nechte na podvečer, nebo dopoledne. Přílišná aktivita před spaním tělo příliš nabudí a může se vám hůře usínat.

2. Pravidelnost

Zaveďte do vašeho dne pravidelnost. Pokud je to možné, pracujte ve vymezený čas a nenoste si práci domů. Do postele choďte také ve stejnou dobu. Dle studií odchylka v rámci desítek minut má na usínání vliv.

3. Ložnice je určená ke spánku

Vystěhuje z ložnice vše, co se pojí s prací a úklidem. Pokud budete spát a pracovat ve stejném prostoru, tak to může mít vliv na spánek.

 

4. Bílý šum

Bílý šum používáme nejen pro lepší usínání novorozence, ale může pomoci s usínáním i nám. Tichý, pravidelný zvuk moře nebo deště vám pomůže usnout.

 

5. Kvalita matrace

Častou příčinou nekvalitního spánku a špatného usínání je nekvalitní a proležená matrace.

 

6. Vyvětrejte

Teplota v ložnici by měla nižší než v ostatních místnostech. Ložnici před spaním vyvětrejte. Bude se vám usínat lépe.

 

7. Teplá koupel

Teplá voda tělo uvolní a příjemně zrelaxuje. Není nutné napouštět vanu, postačí i delší sprcha. Největšího účinku pro rychlé usnutí docílíte koupelí jednu hodinu před spaním. Koupel by neměla být příliš horká, spíš teplá.