Kärcher na Dakaru 2019 představil mobilní čisticí stanici

Německá společnost je již osmým rokem oficiálním dodavatelem největší světové rally.

Rallye Dakar je skvělým zážitkem pro závodníky a rozhodně úžasná podívaná pro všechny fanoušky, kteří se vyžívají v off-roadových vozidlech, motocyklech a pořádných rejdech v nelítostném terénu. Letos závod Rally Dakar odstartoval již po 41. a už po 11. si pořadatelé pro závod vybrali Jižní Ameriku. U takové události samozřejmě nesmí chybět ani Kärcher. Jako přední poskytovatel čisticí techniky pokrývá Kärcher Rally Dakar svým inovativním konceptem mobilního čištění celou trasu napříč Peru.

 

Letos se závodníci musí poprat s pořádně dravým terénem

Již 6. ledna se Rally Dakar opět vydala podél Tichého oceánu přes peruánské duny. Řidiči je musely překonávat poté, co strávili několik dní v Limě, tedy v hlavním městě Peru. Tři odlišné závodní zóny o 5 000 kilometrech rozdělené do 10 etap. Jelikož jsou ze 70 procent tvořené pískem, vypořádávají se závodníci s pořádnou výzvou. Zejména jejich vozidla musí prokázat sílu a výdrž.  Každý večer tedy potřebují řádně vyčistit. Pisco, Arequipa, Moquegua, Tacna a San Juan de Marcona jsou zastávky jednotlivých etap závodů, které během 11 dní závodníci postupně navštíví. Na této trase mají také možnost prozkoumat Peruánské pobřeží.

Společnost Kärcher letos podpoří závod svými čisticími stanicemi zabudovanými do velkého 4×4 kamionu, který bude závodníky doprovázet po celý závod. Toto zařízení je vybaveno profesionálními tlakovými myčkami, které umožňují všem týmům důkladně vyčistit jejich vozidla před dalším závodním dnem.

Tlakové myčky Kärcher jsou navrženy tak, aby vyhovovaly všem požadavkům při různých použitích a dokázaly zvládnout ty nejnáročnější úkoly, jako je čištění motorového prostoru, filtru a chladiče. Dále díky nim mohou závodní teamy prověřit díly, které jsou vystaveny velkým silám, či díly s omezenou životností, přičemž i přes časový tlak nesmí být přehlídnut žádný detail.

 

Kärcher nezahálí – co rok, to inovace čisticí techniky

Během Rally Dakar 2018 Kärcher předvedl úžasný výkon a opět prokázal, že jeho stroje jsou vysoce účinné dokonce i v extrémních podmínkách. Mimo jiné tyto technologie společnosti umožnily ve srovnání s tradičním způsobem mytí ušetřit až 80 procent vody. Odpadní voda z mytí je jímána a recyklována, aby byla jako cenný přírodní zdroj co nejšetrněji využívána.

Kärcher opět sponzoruje týmy X-raid a KTM/Red Bull, se kterými chce obhájit dřívější tituly.

Více informací je možné získat na webových stránkách www.karcher.cz.