Kávové trendy roku 2020

Svět kolem nás se neustále mění. Přichází nové a nové trendy, které se odráží prakticky ve všech oblastech – v módě, ve sportu, v jídle nebo třeba i v pití kávy. Víte, co je letos na poli oblíbeného kofeinového nápoje tzv. in?

 

Kávové drinky

Kávové drinky se v poslední době těší velké oblibě. Především pak ty smíchané s alkoholem, který k létu neodmyslitelně patří. Krásně osvěží, povzbudí a postarají se o jedinečný chuťový zážitek. Při tvorbě koktejlů máte v podstatě volnou ruku, postačí vám jen vaše fantazie a kreativita. My doporučujeme zkombinovat kávu s bílým rumem, Aperolem nebo Campari, které jsou na letní horký podvečer jako dělané.

 

Udržitelnost

Na ekologii a udržitelnost se klade čím dál větší důraz a tato témata se nevyhýbají ani kávě. Vzhledem k tomu, že se jí na celém světě vypije denně přes dvě miliardy šálků a její spotřeba neustále roste, se tomu ani nelze divit. Vždyť jen jak velké jsou náklady na přepravu zrnkové kávy z jižní Ameriky, Asie, Afriky. Zajímejte se proto o to, odkud surovina pochází, všímejte si, jestli se pyšní bio certifikací či je zapojená do projektu Fair Trade, který podporuje drobné pěstitele v rozvojových zemích. Váš oblíbený nápoj si tak vychutnáte dvojnásob – bude vás totiž hřát dobrý pocit, že jste udělali něco pro naši planetu.

 

Mléčné alternativy

Káva a mléko – přesně toto spojení tvoří dlouhá léta oblíbenou dvojici. Avšak se změnou trendů a s rostoucím počtem veganů vstupují čím dál častěji do hry mléčně alternativy, které dávají kofeinovému nápoji nový chuťový rozměr. Proto si je rádi dopřávají i gurmáni. Čerstvá káva skvěle chutná s mandlovým mlékem, za vyzkoušení rozhodně stojí i s tím ovesným, rýžovým, lískooříškovým nebo kokosovým. Jejich výhodou je, že se s nimi pracuje úplně stejně jako s klasickým kravským mlékem. Můžete ho rovnou nalít do hrníčku nebo nechat kávovar, ať si s ním poradí. Tak vyzkoušíte „nové“ cappuccino nebo café latté?