Když dárky balí chlap

Pánové, také balíte dárky sami, nebo si je necháváte zabalit? Chápu, že pro děti, rodiče, příbuzné a přátele se o to postará žena, ale asi málokterý z nás nechá balit dárky pro svou ženu svou ženou. To by bylo opravdu velmi tvrdé. To už by si je mohla rovnou vybrat a koupit. Ale jestliže chcete svoji drahou překvapit a potěšit, zůstane balení dárku na vás. Pravda, ještě si můžete nechat jako záchranu profesionální balení dárků, ale přece nejste žádná bačkora a zvládnete to sami.

 Zabalit některé dárky je obtížnější než jiné. Moc dobře se balí menší krabičky, to zvládne téměř každý, ale jestliže ženu chcete potěšit něčím netradičním, třeba kolem, tak to už taková legrace nebude.

Úspěšnost balení dárků závisí na několika věcech. První je použitý balicí papír. V posledních letech se díky ekonomice vyrábí i velmi jemné dárkové papíry, které pro nezkušeného „baliče“ představují problém. Takový papír se snadněji trhá ale i muchlá a práce s ním musí být velmi jemná a precizní. Opakem je papír velmi tvrdý, ani s tím, se nebalí dárky snadno. Klasickým příkladem mohou být některé silnější ručně vyráběné papíry, které vyžadují zkušenost. Proto je ideální střední zlatá cesta. Sílu papíru poznáte již na omak, stačí zkusit růžek papíru mezi prsty.

Druhým úskalím jsou průhledné lepicí pásky. Méně kvalitní lepicí pásky bývají velmi levné, ovšem lepidlo na nich často nedrží a páska je tenká, proto se při samotném lepení trhá. Balení s takovou páskou je spíše na zlost a to, co jste chtěli ušetřit na pásce, jste prodělali na zkaženém lepicím papíru. Vsaďte na tradiční kvalitu a nezklamete se.

 

Chytrá lepicí páska

Když chcete mít hezky a snadno zabalený dárek, pořiďte si chytrou lepicí pásku Pritt už nikdy nůžky. K lepení nebudete potřebovat nůžky, stačí vám jen vaše šikovné ruce. Kolikrát se vám stalo, že po několika stříhání lepenky byly nůžky tak znečištěné lepidlem, že jste je ani neotevřeli, natož aby stříhaly. S lepicí páskou Pritt už nikdy nůžky je kraj pásky speciálně upraven tak, aby se dal vzít mezi prsty a snadno odtrhnout. Žádné polepené nůžky, prostě jednoduše a bez problémů stačí pouze odtrhnout prsty požadovaný kousek.

Jeden šikovný tip: Vezměte pásku mezi prsty, odtrhněte kousek a růžkem jej nalepte např. na kraj stolu, tak si připravte pár kousků, které budete potřebovat na celý dárek, nebudete muset odskakovat při jednotlivých krocích při balení.

Naměřte si správnou velikost balicího papíru. Podle velikosti dárku si změřte velikost papíru tak, abyste jej pak mohli pohodlně zabalit. Nenechávejte moc velké rezervy na krajích, ty by se vám pak špatně skládaly.

Dárek položte doprostřed, zabalte jej do papíru, ohněte kraje a každý krok fixujte lepicí páskou Pritt. Ze zdlouhavého lepení se stane pohodlná a pohodová záležitost. Užijte si balení dárků.

Více informací naleznete na www.pritt.cz