Když na dovolenou tak do Chorvatska!

cavtat-993380_960_720Chorvatsko patří díky pohostinným lidem a nádherné přírodě k destinacím se skutečně nezaměnitelnou atmosférou. Možná proto sem Češi a Slováci jezdí tak rádi. A proč ještě jet na dovolenou do Chorvatska?

Levná dovolená se stala heslem nadcházejícího léta už poněkolikáté za sebou. Ve chvíli, kdy zdražuje vše od elektřiny až po pohonné hmoty, není v našich peněženkách nikdy prostředků nazbyt. Chorvatko si ale už dlouhá léta udržuje statut letoviska s příznivými cenami a komfortním ubytováním.

 

Levná dovolená v Chorvatsku je opravdu pro každého

Češi neradi cestují do míst, kde se domluví jen velmi stěží. Chorvatština ovšem patří do jazyků slovanských, takže se tu s místními dá dohovořit poměrně dobře. Navíc lidé jsou tu na češtinu zvyklí, protože levná dovolená v Chorvatsku sem každoročně přiláká desítky tisíc Čechů. V některých destinacích tvoří náš národ až 60% každoročních turistických návštěvníků.

Chorvaté jsou lidé přizpůsobiví, rychle si osvojují cizí zvyky i kulturu a navíc se rádi chlubí svou nádhernou přírodou a zajímavými historickými památkami. Místní průvodce se tak může stát mnohem lepším společníkem na cestách než agenturní zaměstnanec, kterého navíc značně přeplatíte.

Cestujte na dovolenou s Tiptravel.cz a vybírejte z mnoha levných a krásných zájezdů. Použijte podrobný vyhledávač a najděte si zájezd přesně v termínu, který potřebujete nebo se jen tak probírejte mezi jednotlivými nabídkami a nechte se vést svým srdcem.

 

Co nezapomenout přibalit

Na paštiky a zavařené klobásy zapomeňte, chorvatská gastronomie je báječná a za skvělé ceny. Spíše se zásobte dostatečným množstvím opalovacího krému a nějakým tím překvapením pro manželku. Krásné dámské šaty potěší každou ženu a navíc je snadno nenápadně přibalíte mezi ostatní věci. Říkáte se, že jak dovolená začne tak i skončí. Postarejte se tedy o to, aby ta vaše začala co možná nejlépe.