Kování vrátí váš nábytek do kondice

Různý nábytek nás provází celý život a často máme alespoň jeden kus, ke kterému nás vážou vzpomínky a odmítáme se ho vzdát. Někdy je však potřeba věnovat nábytku trochu péče, aby bezchybně fungoval.

Po obývacích stěnách, komodách i nové skříňce do kuchyně se rozhlížíme několikrát za život. Zpravidla když zařizujeme nový domov a také když jednotlivé kousky nábytku doslouží nebo se nám jen přestanou líbit. Mít to doma hezké chceme všichni a tak se snažíme sladit všechny sestavy, poličky, postele i šuplíky v jeden celek, který na nás příjemně působí a je funkční. Drobné vady na kráse ale dovedou i ten nejkrásnější nábytek znehodnotit, proto bychom případné problémy měli řešit hned. Křivých dvířek u kuchyňské linky, které nedovírají, si návštěva samozřejmě všimne hned a nezáleží na tom, jak designovou kuchyň máme a kolik stála. Problém přitom vyřeší kování BLUM, které zvládne namontovat každý průměrně šikovný člověk. Drobné nerovnosti, špatně fungující zavírání nebo pokažené panty jsou na opravu jednoduché, ale posunou celkový dojem z nábytku k dokonalosti.

Stejně nehezky může působit i šuplík komody nebo zásuvka u pracovního stolu, která také nejde zavřít. Na vině je většinou posuvný mechanismus, který také díky výsuvnému kování HETTICH není problém vyměnit a vrátit zásuvce její funkčnost i vzhled. Nové výsuvy či polovýsuvy snadno namontujete místo těch starých a poškozených a šuplíky i zásuvky mohou zase sloužit svému účelu. A je lepší tento zásah provést včas, dokud otevírání třeba jen drhne, než se zasekne úplně a budete muset provést mnohem větší opravy.

Drobné opravy nábytku nezaberou moc času a nestojí moc peněz, pomáhají však prodloužit životnost a bezchybnou funkčnost a tak nám i šetří peníze. Pořízení nové obývací stěny nebo nábytku do pracovny bývá otázkou mnoha tisíc korun, zatímco výměna kování nás vyjde na několik desetikorun.