Léky na podporu erekce: téma, o kterém se moc nemluví

Některá témata jsou již naprosto bez mýtů a bavíme se o nich bez problémů, u některých nás stále obestírá strach a stud a mnoho se toho o nich nenapovídá. Erekce, její poruchy a možnosti léčby jsou jedním z těchto témat. Je to však velká škoda.

Obecně platí, že se spíše budeme s někým blízkým bavit o sexu a o tom, co klape než o tom, co neklape. Poruchy erekce mohou způsobit mnoho problémů, když se o nich nemluví a neřeší se, a to nejen zdravotních. Rozpory v manželství nebo partnerství se objeví hned záhy a o to více se stane téma poruchy erekce tabu a místo podpory partnerky a snahy o nápravu se muž uzavře do sebe. Pomoc je přitom na dosah ruky. Erekci způsobuje naplnění topořivých tělísek na penisu krví a když k přítoku krve nedojde, nebo je nedostatečný, erekce není nebo jen slabá. Při nárazových problémech může být na vině stres, špatná životospráva, nedostatek spánku, vysoký tlak, kouření nebo častá konzumace alkoholu. Pokud však neschopnost dosáhnout erekce trvá déle než půl roku, hovoří se již o erektilní dysfunkci. Pomoci mohou léky na podporu erekce.

Léky , které opravdu pomáhají, jsou vázané na lékařský předpis. Pro některé muže právě to může být problém, protože se o svých problémech nesvěří partnerce, natož lékaři. Když však odhodí stud, jsou na dobré cestě k opětovné pohodě v ložnici. Před lékařem navíc není důvod ke strachu nebo studu, je v ordinaci právě proto, aby svým pacientům ulevil a poradil. S poruchami erekce pomůže Viagra a léky se stejným účinkem. Účinná látka, sildenafil, pomáhá rozšířit cévy v penisu a tím umožnit lepší prokrvení tkání a tedy i lepší erekci. Tablety se užívají celé, půl hodiny až hodinu před plánovaným stykem. Účinek pak přetrvává 4 – 6 hodin. Léky na podporu erekce pomáhají nejen fyzicky, ale i psychicky. Muž je opět mužem a tedy se cítí mnohem lépe a má lepší náladu, což se projeví na celkovém zdraví a samozřejmě i snížení stresu a strachu z opětovného selhání. Důležitou součástí psychické pohody je pak také kvalitní spánek a dostatek času na odpočinek.