Máte zarudlé, popraskané a opuchlé okolí očí? Víme, jak si můžete pomoci

Zarudlé fleky kolem očí, ale především na očních víčkách, jsou strašákem mnoha lidí. Kdo tento stav již zažil, moc dobře ví, že se nejedná o nic příjemného. Bohužel tento vzniklý problém může pramenit z mnoha důvodů. V případě, že se k opuchlému očnímu okolí přidá i popraskání, většinou se jedná o ekzém kolem očí. Jak ho léčit?

 

Nejčastější příčiny zarudnutí kolem očí

Často se také stává, že vzniklé potíže jsou způsobené pouze chladem. Především v zimním období pleť trpí nejvíce – vysušuje se a praská. V případě, kdy nepoužíváte ochranné krémy, se s tímto problémem můžete setkat. V takovém případě se obejdete bez návštěvy lékaře. Stačí oči promazávat hypoalergenním hydratačním krémem a nepoužívat dekorativní kosmetiku během léčby.

Na rozdíl od chladu se kontaktní dermatitida objevuje, je-li pokožka vystavena alergenům. Jako příklad lze uvést dekorativní kosmetiku, prach nebo kovy. V reakci, kdy se pokožka senzibilizuje, vzniká takzvaná dermatitida. Mezi nejčastější příznaky tohoto problému patří zarudlé skvrny, pálení, popraskání, suché okolí očí či dokonce vznik puchýřků, které praskají. V takovém případě nezbývá nic jiného, než okamžitě začít řešit vzniklé potíže, ale co na kontaktní ekzém? V takovém případě dermatolog doporučí masti s obsahem kortikoidů. Dále byste měli používat i ochranné krémy. Například krémy od společnosti Dermaguard jsou vytvořené přímo pro tyto účely, kdy chrání kůži před alergeny, zjemňují ji a vytváří jemný film.

 

Ekzém na dlaních

Potíže se mohou objevit i na dlaních či prstech. Kůže svědí, vznikají popraskaná místa, během noci se škrábete a ráno zjistíte, že máte krvavá ložiska na rukou. Nezbývá nic jiného, než ekzém na dlaních okamžitě řešit. Nejdříve byste měli odstranit každý alergen, který může podporovat tvorbu ekzému. Buď zkusíte sami, co jej může způsobovat, nebo zavítáte k alergologovi. V případě, že vám budou předepsány kortikoidy, nepoužívejte je příliš dlouho a opravdu dodržte doporučení lékaře. Následně nezapomínejte na správné krémy, které budou vaši pokožku chránit. V takovém případě se jeví ideální bariérové krémy, které do budoucna poskytnou pokožce ochranu.