Na uskladnění nářadí na zimu je zahradní domek

Práce na zahradě je většinou koníčkem, ale i povinností. Bez práce by nám zahrada zarostla a byla by z ní džungle, o úrodě bychom si mohli nechat zdát. V zimě ale musí odpočívat a s ní i všechno nářadí.

 

Kam s ním?

Nejen klasik má podobný problém. Na zahradě si nevystačíme jen s motyčkou a hráběmi a tak stále přibývají další a další potřebné věci, které přes sezónu používáme. Když ale nastane podzim, zahradu pomalu zazimujeme a nářadí a vše ostatní musíme mít kam dát. A mít místo na uskladnění benzínové sekačky, kolečka, lopat, rýče, drobného nářadí a třeba i grilu a zahradního nábytku už není úplně jednoduché. Často si tak vše doneseme do garáže a celou zimu vše přenášíme a stěhujeme z místa na místo, aby nám to nepřekáželo. Nepohodlné a velmi únavné řešení, u kterého každý rok přemýšlíme, jak to změnit.

 

Do domečku

Nářadí je ideální mít uklizené tam, kde nepřekáží, a zároveň je kdykoli po ruce. Ideálním řešením jsou zahradní domky z polykarbonátu, kam vše uložíme. V zimě máme jistotu, že nářadí a zahradnické potřeby jsou v suchu pod střechou a zároveň je máme k dispozici, pokud bude potřeba třeba vytáhnout kolečko na vožení dřeva do kamen. Nebo si budou chtít děti postavit sněhový palác a lopata se bude hodit. V posledních letech jsou oblíbené i zimní grilovací setkání, když se vydaří slunečný den a je možné si ho užít. Čím déle zahrádku máme a čím více ji využíváme, tím máme také více různého vybavení, zahradní techniky a nářadí. Mít vše pod jednou střechou a bez toho, aby nám stále někde něco překáželo, je k nezaplacení.

 

Před uložením nářadí k zimnímu spánku ho pečlivě umyjte, zbavte zbytků hlíny a rostlin, zkontrolujte a případné poškození opravte. Na jaře pak budete mít vše připravené k okamžitému použití pro další sezónu.