Naučte se odpočívat

Mnozí z nás mají sklony k tomu, aby měli vše pevně nalajnované. Neobejdou se bez diáře, kde mají rozplánovaný celý den často po jednotlivých hodinách, nedodržení jednoho časového harmonogramu pro ně představuje zásadní komplikaci. Každý den vypadá prakticky stejně, jenže takové nasazení nelze vydržet dlouho. Prvotní signály těla často ignorujeme a nutnost odpočinku si uvědomíme až v momentě, kdy už nám zdravotní komplikace brání v každodenním fungování.

 

Předběhněte své tělo, odpočívejte, dokud je čas

Přitom by jen stačilo zařadit si do plánu také trochu odpočinku. Nemusíte hledat volný celý týden, stačí si vyčlenit jeden víkend a objednat si wellness víkend pro dva. Nevytvářejte si žádné plány, nechce čas plynout, vstávejte, až si vaše tělo řekne, program stanovte podle toho, na co budete mít zrovna chuť. Pokud víte, že vás celodenní povalování se spíš ještě víc unaví, vydejte se na procházku, běžte si zaplavat, zaběhat nebo se projeďte na kole. Pokud si nejvíce odpočinete s knihou u bazénu, usaďte se tam hned ráno a odejděte až budete mít dost. Při odpočinku se musíte podřizovat jen jediné věci a tou je vaše tělo, ono samo vám dá nejlepší signály.

 

Víkend jedinečných zážitků

Víkendové pobyty pro dva mohou mít mnoho různých podob. K nejvyhledávanějším patří takové, které přinesou jedinečný zážitek. Typickým příkladem jsou pobyty na netradičních místech. Ti, kteří žijí ve velkoměstech jistě rádi uvítají pár dní klidu uprostřed přírody. Ti z vesnice si zase mohou užít pobyt Zaměstnáte tak hlavu jinou činností, než na jakou je běžně zvyklá, odpočinete si a ještě se možná i něčemu přiučíte. Zážitkové víkendy jsou ideální volbou pro každý pár, který touží po odpočinku, nových zážitcích, společně strávených chvílích a romantice. Stačí si jen vybrat lokalitu v republice, kterou máte oblíbenou nebo naopak oblast, kterou máte ještě zcela neprobádanou.