Největší výhody ekologických podlah

Slyšeli jste už o ekologických podlahách? Jedná se o přírodní podlahovou krytinu, která skvěle podtrhne každé moderní bydlení. Synonymem tohoto druhu podlah by mohla být originalita a nápaditost. Další informace a výhody této podlahové krytiny vás překvapí.

 

Co je to ekologická podlaha

Jedná se o přírodní podlahu, která se skládá ze směsi pryskyřice, vápence, pigmentů a moučky ze dřeva a korku. Celá směs se zahřeje, a poté se pod velmi vysokým tlakem lisuje.

 

Největší výhody

Milovníci ekologického bydlení zajásají. Ekologické podlahy se vyrábí z čistě přírodních produktů a jsou tak šetrné k životnímu prostředí. Po uplynutí životnosti je můžete dokonce použít jako kompost.

Velkou výhodou je odolnost proti mechanickému poškození a opotřebení, ale také odolnost proti vodě a vlhkosti. Tento druh podlahy umí příjemně hřát, dobře tlumí hluk a je výborný i pro alergiky. Velkou výhodou ekologických podlah jsou antibakteriální vlastnosti a jednoduchá i rychlá údržba, která bývá u některých jiných krytin, například u dřevěných podlah, složitější.

 

Výdrž a odolnost

Tato podlaha vám vydrží klidně i padesát let. Má spoustu výhod, které vás potěší a zjednoduší vám výběr podlahové krytiny, která se hodí do domácnosti, do firmy, ale také do veřejných prostor. Ekologická podlaha je tak ideální podlahou do školky, do školy nebo třeba do tělocvičny.

 

Zdravotní výhody podlahy

Při výběru ekologických podlah, kterou je například marmoleum, je důležité zmínit také pozitivní účinky na zdraví. Snadná údržba a omyvatelnost je ideální také v místech, kde se množí bakterie a mikroorganismy. Může se použít v nemocnici, v ordinacích a také na operačním sále. Velkou výhodou této pružné podlahové krytiny je šetrnost ke kloubům a velmi příjemný a měkký nášlap.

 

Snadná péče a údržba

Pokud chcete očistit ekologickou podlahu, tak vám bude stačit smeták a lopatka, popřípadě suchý mop. Při větším úklidu si vystačíte s vodou a téměř jakýmkoliv čisticím prostředkem. Podlahu stačí setřít mopem anebo použít vysavač s kartáčem. Ekologické podlahy nepotřebují žádnou zvláštní péči, speciální přípravky nebo lakování či olejování.

 

Velký výběr barev a vzorů

Z široké nabídky barev a vzorů si vybere i ten nejnáročnější uživatel. Tento druh podlahy se vyrábí v několika barvách a odstínech. Svou podlahu si můžete poskládat z čtverců, obdélníků nebo využít marmoleum v roli. Vždy zohledněte vzhled vašeho bytu nebo domu a podlahou podtrhněte jeho útulnost a osobitost.