Nepříjemné zakřivení penisu nemusí být trvalé

Všimli jste si, že se váš penis začíná při erekci nepříjemně prohýbat nahoru nebo do strany, pociťujete potíže související s bolestivostí nebo máte problém s dosažením erekce? Možná trpíte tzv. Peyronieho chorobou…

Ještě před několika lety se o ní nevědělo téměř nic. Nikdo neměl potřebu rozebírat své intimní potíže na veřejnosti a otázky typu „jak narovnat křivý penis “ patřily tak nanejvýš do soukromého deníčku.

 

Kde se vzala Peyronieho choroba?

O vzniku této zvláštní nemoci toho není příliš známo. Uvádí se, že nejčastěji postihuje muže mezi 40.-65. rokem věku, nicméně v ordinacích se čas od času objevují i dvacetiletí pacienti.  Pravděpodobně má vazbu na dřívější poranění měkkých tkání během intimního styku.

Laicky by se tedy dalo říct, že jde vlastně o patologické zjizvení tkáně, a od toho se také odvíjí léčba Peyronieho choroby jako taková. Tu lze rozdělit do tří fází.

 

Jak na účinnou léčbu křivého penisu

Podle statistik tato nemoc sama od sebe mizí přibližně u 14% nemocných. Další významná procenta úspěšnosti může podpořit aplikování kolagenu, vitamínu E a dalších prospěšných látek, nejlépe pod lékařským dohledem.

Druhým stupněm bývá operace. Není nijak těžká ani zdlouhavá, nese však s sebou riziko možné pozdější erektilní dysfunkce, a také výrazné zkrácení penisu o 2-3 cm.

Dlouhodobějším ale spolehlivějším řešením bývá nošení speciálních pomůcek pro vyrovnání penisu. Je nutné vydržet dlouhé měsíce, někdy i roky, ale za zdraví intimních partií to rozhodně stojí. Poté můžete začít přemýšlet o tom, jak fungují cviky na zvětšení penisu a několik z nich zařadit do svého pohybového repertoáru. Pomáhají totiž posílit zdraví a sílu vašeho penisu a umožní vám pro příště podobným problémům účinně předejít. A to se za tu trochu námahy rozhodně vyplatí.