Objevte krásy středověkého hradu!

Mezi naše nejznámější středověké hrady patří nepochybně Karlštejn. Nechal ho vystavět Karel IV. ve 14. století jako ochranné sídlo pro korunovační klenoty. Dalším důvodem k jeho výstavbě byl odpočinek samotného císaře, který se zde chtěl poklidně oddávat modlitbám. I kvůli tomu na hrad nesměly vstoupit ženy.

 

Proč se na hrad vydat?

V samotném hradu můžete obdivovat například studniční věž, purkrabství, anebo císařský palác. Největším lákadlem je pochopitelně kaple svatého Kříže, kde byly v minulosti uloženy ostatky svatých společně s korunovačními klenoty. Na tomto hradě je tolik věcí k opěvování, že se vyplatí jej navštívit více než jednou. Proto si udělejte výlet na Karlštejn a setrvejte v jeho blízkosti více než jeden den. Nejen, že navštívíte samotnou památku, ale užijete si i doplňkové aktivity.

 

Kde se ubytovat?

Při delším výletě budete pochopitelně řešit otázku, kde se ubytovat. Využít můžete například Hotel Karlštejn, který nabízí jedno z nejluxusnějších ubytování nedaleko hradu.

Vybrat si můžete z dvou či třílůžkových pokojů, v nichž budete jako v bavlnce. Díky výhodné poloze hotelu pro vás nebude problém jej najít. Nachází se totiž na malebném břehu řeky Berounky v Českém krasu. Tato oblast nabízí mimo hradu i další turistické aktivity.

 

Jaké vybavení mají pokoje?

Všechny pokoje jsou velice luxusně zařízené, tudíž vám při pobytu v nich nebude opravdu nic chybět. Apartmány jsou vybaveny klimatizací, což oceníte zejména v létě, protože nikdo nemá rád propocené oblečení, zvláště v tom případě, jste-li ubytovaní u hradu Karlštejna se svou drahou polovičkou. Navíc se ve všech místnostech nachází internetové připojení a jsou také nekuřácké. Díky tomu máte jistotu, že vybavení pokojů nebude načichlé kouřem, což by mohlo někomu velice vadit.

Karlštejn jistě stojí za navštívení, proto byste se neměli dlouho rozmýšlet a urychleně si zarezervovat pokoj v hotelu Mlýn Karlštejn.