Obnovte šatník a najděte svůj styl oblékání

Úklid šatníku je ideálním krokem k celkové očistě a hodí se, když začínáte novou životní etapu. Neodkládejte jej na neurčito a pusťte se do něj hned. Odměnou vám bude nové místo ve skříni, nalezení osobitého stylu oblékání, příjemný pocit na duši a pomoc těm, kteří to potřebují.

 

Nová životní etapa

Všimli jste si, že když se v životě děje něco, na co nejste připraveni, tak většinou potřebujete udělat změny svého zevnějšku, aby vám bylo lépe? Například po rozchodu se velké množství žen nechá ostříhat, změní si barvu účesu nebo celkový vzhled. Je to něco jako znovuzrození, nový život, nový styl, nový vzhled a všechny problémy a starosti nechat v minulosti u “starého já”. Pokud jste přešli ve svém životě do nové etapy, určitě vás čeká i změna šatníku. Dobře si rozmyslete, co chcete dělat se stávajícím šatníkem. Chcete jen vytřídit věci, které nenosíte, které jsou vám malé, které se vám už nelíbí? Nebo máte v plánu radikálnější kroky, přejít ze sportovního stylu oblékání na elegantní a podobně?

 

Nové místo ve skříni

Ať už je váš důvod k úklidu šatníku jakýkoliv, začněte tím, že veškeré své oblečení vyložíte. Na postel, na deku před skříní nebo na pracovní stůl. Poté si udělejte hromádky podle toho, co máte rádi, čeho se zbavit opravdu nechcete a jaké oblečení naopak nenosíte a víte, že nosit ani nebudete. Na stole nebo na posteli se vám určitě objeví hromádka oblečení, které bude s otazníkem. Tyto kousky si vyzkoušejte, zhodnoťte kritickým okem v zrcadle a následně buď upravte k obrazu svému nebo vložte do textilního kontejneru a oblečení recyklujte. Toto oblečení bude sloužit potřebným a vy navíc získáte místo ve skříni. Buď na nový kousek oblečení, který se vám líbí víc nebo jen pro potřebný prostor a vzdušnost.

 

Recyklace, která pomáhá

S vytříděným oblečením můžete naložit několika způsoby. Můžete ho nechat mladší sestře, obdarovat své kamarádky nebo oblečení prodat. Nejjednodušším způsobem, který navíc pomáhá je však recyklace textilu. Čisté oblečení bez závad, skvrn nebo jiného poškození, dejte do textilního kontejneru. Toto oblečení následně prochází tříděním a kontrolou, zda je opravdu v dobrém stavu a následně se dostává do míst, kde je potřeba a kde jsou za něj lidé, například bez domova nebo v nouzi, vděční. Výhodou úklidu vašeho šatníku tak může být i dobrý pocit, že děláte něco pro ostatní a myslíte na druhé.

Další výhody očisty šatníku

Mezi další výhody patří také to, že můžete objevit dávno zapomenuté oblíbené kousky oblečení. Těm můžete dát znovu život a kombinovat je s ostatními. Pokud nemáte vyhraněný styl oblékání, tak vám očista šatníku pomůže najít to, co vám bude slušet. Můžete se inspirovat módními časopisy nebo si vzít na pomoc nejlepší kamarádku a užít si společný úklid, spojený s módní přehlídkou. Úklid šatníku můžete opakovat dvakrát ročně, vždy před sezónou jarního a letního oblečení, následně pak před podzimem a zimou.