Osm zajímavostí o lidech a autech

Slyšeli jste už o zajímavých statistikách, které sledovali, jaká auta si lidé vybírají nejčastěji, kolik aut vlastně na světě jezdí, v jakých autech jezdí nejčastěji nevěrní lidé nebo kteří řidiči jsou ti nejhorší? Tyto zajímavosti vám napoví něco nejen o lidech, ale také o jejich autech.

1) V Anglii byla řešena statistika, která se věnovala tématu nevěry. Byl vytvořen statistický vzorek podle webu, který nejenže nabízel seznámení zadaným mužům a ženám, ale zohledňoval také typ auta, jaké mají a v jakém nevěra často probíhá. Na tomto webu bylo registrováno až 800 tisíc uživatelů.

2) Z výsledků vyplynulo, že mezi nejčastější auta, ve kterých probíhá nevěra a kterými nevěrní partneři jezdí, patří Audi a BMW. Na dalších místech se umístil Mercedes-Benz, Volvo a následně také Volkswagen. Tato auto patří také mezi kategorii těch lepších, i když například Volvo mívá častý problém s řídící jednotkou.

3) Co se týče aut, které vyšly v opačném případě, tedy auta nejvěrnějších uživatelů, tak k nim patří na prvním místě Peugeot, dále pak Renault a dokonce i Škoda. Tato auta patří do kategorie spíše pro střední vrstvu, mají dostupnější a levnější servis, i když už všechna mohou mít i autoklíč s imobilizérem, který auto chrání i proti krádeži.

4) Mezi dalším výzkumem, který proběhl v Británii, patřilo sledování nejhorších řidičů. Nejdříve bylo tvrzeno, že se jedná o řidiče dodávek, a to ve věku od 55 let. Ve skutečnosti se však na první příčky dostali mladí řidiči ve věku od 18 do 24 let, a s auty jako je Audi, Subaru, Porsche nebo Ferrari.

5) Jinde ve světě se pak na prvních příčkách umístili také řidiči BMW, Volvo a Mitsubishi. Tito řidiči měli nejvíce pokut za překročení rychlosti, a to bylo zjištěno hlavně pomocí stacionárních radarů. Mnohdy mohou mít i tato novější auta problémy s tachometrem, který je potřeba opravit, jindy se jedná o užívání si nejvyšší možné rychlosti vozu.

6) Zajímavou statistikou je také otázka, kolik elektromobilů se v současné době prodává a jak lidé vnímají tento typ vozidla. V Evropě se v minulém roce prodalo například téměř 200 tisíc aut s elektrickým pohonem, z toho téměř 50 tisíc bylo prodáno jen v Norsku. V USA je to necelý milion aut a v Číně je to i víc než milion.

7) Na otázku, kolik aut jezdí po světě, neexistuje jednoznačná odpověď. Ať už se jedná o osobní automobily chráněné autoklíčem s imobilizérem, nákladní automobily, autobusy, užitková vozidla nebo motorky, tak například v USA se toto číslo pohybuje okolo 250 milionů vozidel.

8) Ze statistik také vyplynuly rozdíly mezi muži a ženami a jejich vztahu k řízení automobilů. Bylo potvrzeno, že k zaparkování potřebuje muž 15 vteřin, zatímco žena 22. Vyplynulo však také, že až 80% žen vidí lépe při jízdě v noci, za šera nebo v mlze.