Přídavné zařízení na VZV si můžete půjčit

V provozech, skladech i obchodech se bez pomocníků a strojů již jen těžko obejdeme. Mezi ty nejpoužívanější patří vysokozdvižný vozík.

 

Výhodná pomoc

Vysoké regály potřebné k uskladnění nebo vyrovnání věcí známe nejen z velkoskladů, ale i prodejen a průmyslových hal. Je nemyslitelné, abychom pro každou potřebnou věc lezli po žebříku nebo schůdkách a u těžkých věcí by nám to ani nebylo nic platné. Vysokozdvižný vozík nám usnadňuje práci každý den a pomáhá šetřit náš čas i energii. Pro to, co děláme běžně, ho máme vybavený přesně podle našich představ a potřeb. Někdy ale potřebujeme přestěhovat nebo umístit atypický výrobek či zboží a pak marně přemýšlíme, jak to udělat. Řešením je půjčovna přídavných zařízení, kde si můžeme k vozíku vypůjčit potřebné zařízení na pár hodin i několik týdnů. Výhodou jsou nižší náklady, než kdybychom si vše pořizovali a kupovali. Využít zapůjčení zařízení můžeme také, pokud se naše stávající porouchá nebo s atypickým zbožím potřebujeme manipulovat jen jednorázově.

 

Na sněhu a ledu

Ne vždy jezdíme s vysokozdvižným vozíkem jen po rovných plochách a zastřešeném prostoru, často se s ním při různých nakládkách a vykládkách pohybujeme i venku. To pak často znamená zbytečné problémy při nepříznivém počasí, jízdu v blátě nebo třeba na sněhu a ledu. Problémy zvlášť v zimě nemáme jen s vozíky, ale i čtyřkolkami a malými traktory. Kola podkluzují a místo pomoci si jen přiděláváme starosti, jak se ve sněhových závějích se strojem pohybovat. Pomoci mohou sněhové řetězy, které na kola nasadíme a pohyb stroje je pak mnohem bezpečnější a jednodušší. Stejně jako u automobilu dokážou sněhové řetězy zlepšit stabilitu daného stroje a optimalizovat tak podmínky k práci.

Usnadnit si práci a šetřit tak svou energii, síly i čas je vždy rozumným řešením. Pokud nemáme u svých vysokozdvižných vozíků všechno potřebné zařízení, vyplatí se ho půjčit.