Připravte svou garáž na zimu

Babí léto je ideálním časem, kdy připravujeme celý dům na zimu. Přestože před nástupem chladných měsíců řešíme zateplení budovy nebo těsnění oken, na garáž často zapomínáme. Proč byste jí měli věnovat pozornost?

 

Generální úklid

Je to nudná práce, ale někdo ji udělat musí. Neodkládejte úklid garážových prostor. Naplánujte si pořádné gruntování na nejbližší volné odpoledne. Vyhoďte staré harampádí, které už jste roky nepoužili, zbavte se pavučin, srovnejte pracovní stůl s nářadím a zameťte podlahu. Mnohem lépe se vám bude pracovat v posledních teplých paprscích slunce než v mlze a chladu nadcházejících měsíců.

 

Ušetřete tisíce

Věděli jste, že kromě oken a vchodových dveří vám spoustu peněz ušetří i výměna garážových vrat? Pokud máte byt nad garáží, možná důvěrně znáte pocit chladu od podlahy. Kvalitní garážová vrata dnes mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Počáteční investice do nich vás vyjde levněji než pořizování podlahového vytápění. V domě bude příjemněji a při jarním vyúčtování za energie vám poděkuje i vaše peněženka.

 

Bezpečí až na prvním místě

Právě teď je nejlepší čas pro důkladné promazání všech pantů a ověření funkčnosti a bezpečnosti celé garáže. Co když pod vrata v pohybu vběhne dítě nebo domácí mazlíček? Nemůže se přes garáž dostat do domu zloděj? Ověřte si, že vaše garážová vrata mají funkci ochrany proti vypáčení. Zkontrolujte, zda jsou všechny pružiny v pořádku, nebo zda potřebují vyměnit.

Příprava garáže si teď žádá váš čas. Uvidíte ale, že pokud ji nepodceníte, zajistíte si klidnější zimu a třeba i klidnější ranní cesty autem do práce.