61697738 - linoleum flooring with embossed wood texture close-up. dark brown floor. horizontal layout perspective.

Přírodní linoleum si zaslouží šetrnou péči, tu zajistí „Voskování a čištění Praha“

61697738 - linoleum flooring with embossed wood texture close-up. dark brown floor. horizontal layout perspective.

Doma máme podlahu z přírodního litého linolea. Chtěli jsme zdravě bydlet a mít na podlaze přírodní materiál, který bude potlačovat růst bakterií. Také vypadá moc krásně, ale mám dojem, že není moc praktický, co se týče čištění. Jeden známý mi říkal, že bych neměla na takový povrch používat běžné saponáty. Nevím tedy, jak účinně podlahu čistit, abych ji nepoškodila. Obvykle ji vytírám čistou vodou. To však samozřejmě nestačí a mám pocit, že je podlaha značně zanesená, zvláště v místech u kuchyňské linky, kde se na ni často při vaření něco rozlije.

Někde jsem se dočetla, že se firma A SERVIS LIPKA, strojové čištění, mytí podlah Praha, zabývá strojovým čištěním jakýchkoli druhů podlah. Proto jsem zavolala na její centrálu, abych se zeptala, jestli si poradí i s tou mojí podlahou. Slečna, která telefon zvedla, byla velice příjemná a sdělila mi, že si jejich firma poradí i s přírodním linoleem, že jej vyčistí do hloubky a vždy s použitím šetrné zásadité chemie. To se mi líbilo, vypadalo to, že by můj problém mohli opravdu vyřešit. Pozvala jsem tedy pracovníky k nám domů.

Pracovníci k nám přijeli vybavení vším potřebným, měli s sebou kotoučový stroj a svou vlastní značkovou zásaditou chemii. Nejdříve začali nanášet chemii, kterou důsledně ale šetrně vkartáčovali do povrchu podlahy. Veškerou chemii i s navázanými nečistotami poté odsáli vysavačem s gumovou hubicí. Na závěr podlahu omyli čistou vodou, aby se odstranily zbytky chemie a nechali ji vyschnout.

Vysvětlili mi, že na pravidelné čištění přírodního linolea je opravdu nejvhodnější čistá voda a na větší znečištění zásadité přípravky, které by ale vždy měly být kvalitní, jinak by hrozilo poškození podlahy. Byla jsem ráda, že mi konečně někdo řekl, jak s linoleem zacházet. Nadále ho tedy myji vodou a na generální úklid si zvu A SERVIS.

Francouzské drama Nedotknutelní  v sobě skrývá nejen cynismus, ale i silný příběh

Jedná se o vynikající film, který si od prvních dnů uvedení v kinech drží přední příčky na československé filmové databázi a určitě stojí za zhlédnutí, protože film oplývá nejen skvělým cynickým humorem, ale i poutavým příběhem, který člověka opravdu donutí k zamyšlení.

54016383 - cleaning carpet with vacuum cleaner in living room

Hlavní hrdina filmu, ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe shání nového opatrovníka a z dlouhého seznamu uchazečů si vybere snad nejméně vhodného adepta – Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení a přišel na pohovor jen proto, aby dostal potvrzení, že se ucházel o práci a dostal tak dávky. Ale této naprosto neslučitelné dvojici se podaří opravdu něco skvělého a sice spojit populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství, i když to na první pohled vypadalo jen jako jeden velký špatný vtip.

Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A taky, že neprahne po tom, aby se s ním jednalo v rukavičkách nebo jako s neschopným člověkem. Tento francouzský film je opravdovým trhákem, který určitě zařadíte mezi své oblíbené filmy. Protože tomu, co ve filmu Driss někdy dělá, snad ani nebudete věřit. A bude lepší, když to nikdy na nikom postiženém nebudete zkoušet. Jsou věci, které patří raději jen do filmu. A v realitě se obrátit na odborníky. Například i do takového čištění koberců se nevyplatí se pouštět. Na to je lepší si najmout úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Praha.