Šperky nejsou jen ženskou záležitostí

Potřeba zdobit se je stará jako lidstvo samo a nevztahuje se jen na ženy. V historii se mnohokrát můžeme přesvědčit, že i k mužům patří ozdoby a šperky, které posunují jejich vzhled na vyšší úroveň. A stejné je to i dnes.

Za naprosto běžné dnes považujeme nošení hodinek, náramků nebo náušnic. Zatímco dámy si vybírají spíše lesklé kameny či efektní design, šperky pro muže jsou v první řadě jednoduché, s čistými liniemi a bez zbytečných příkras. Z materiálů vede ocel, stříbro nebo chirurgická ocel, často v kombinaci s přírodními materiály jako je bavlna nebo kůže. V jednoduchosti je krása, a proto nečekejte u pánských šperků žádné složité motivy, oslňující lesk nebo kombinaci mnoha barev najednou. Výrobci i přední návrháři vsázejí právě na jednoduché linie, mužskou eleganci a nechávají vyniknout materiál.

Naopak právě u žen jsou oblíbené blýskavé kamínky i jejich úlomky, různá zdobení, splétání, kombinace materiálů i způsobů zdobení, šperky jsou však v porovnání s těmi mužskými jemnější a méně robustní. Do detailů propracované Oliver Weber šperky pak zaujmou nejen provedením, ale i vtipným designem a nápadem, jako třeba u oboustranných náušnic nebo ozdobných broží s krystaly. Velmi efektní jsou pak šperky vyrobené ze dvou různých zdobení, kdy je jedna část hladká a druhá osázená kamínky.

Šperky vždy byly a budou skvělým dárkem. Pokud neznáte vkus obdarovaného, vybírejte spíše něco jednoduchého, univerzálního a vhodného k nošení pro různé příležitosti. U mužů mohou být dobrou volbou manžetové knoflíčky nebo jednoduchý kožený náramek s ocelovým páskem, zatímco ženám udělají vždy radost náušnice i řetízky. Šperk může navíc připomínat významnou událost, životní jubileum i blízkou osobu a provázet tak jeho nositele nejen při společenských událostech, ale třeba i v každodenním životě.