Spodní prádlo pro muže

Když se řekne spodní prádlo, všichni si ihned vybaví spíš prádlo něžného pohlaví, tedy podprsenky a krajkové kalhotky, které neodmyslitelně patří k ženskému tělu. Pánské spodní prádlo bylo spíše v ústraní, ale to se změnilo zhruba před třiceti lety, kdy návrháři projevili zájem právě i o pánské prádlo. V současné době je pánské spodní prádlo zastoupeno různými styly, vzory a také barvami a navíc i tady muži podléhají módním výstřelkům, které doplňují módní kolekce světových značek, které si oblíbili neméně slavní muži. Módní kolekce spodního prádla pod značkou Cristiano Ronaldo nebo David Beckham či jiných značek tak přibývají v našich obchodech a plní skříně mužské části populace stále víc.

Historie pánského spodního prádla začala prakticky již od stvoření světa, kdy si Adam své intimní partie schovával za fíkový list. S trochou nadsázky bychom mohli říci, že jde dokonce o první obečení značky bio. Lidé se jinak zahalovali od nepaměti, ve středověku začali pak používat více vrstev a tak vznikly spodky. S postupem času se z nich stalo pánské spodní prádlo, které je v podstatě používáno dodnes, jen podléhá trendům, módě a individuálním představám.

Výběr spodního prádla by měli muži podřídit stylu, ale především individuálními preferencemi a hlavně velikosti. Muži si oblíbili nejen klasické trenýrky, které jsou volné a vhodné zejména na spaní či domácí nošení. Tzv.trenkoslipy jsou také volnějšího střihu, většinou z bavlny, což je důležité a najdeme mezi nimi i takové, které jsou pištěny originálním obrázkem. Jsou rovněž oblíbené už z toho důvodu, že mají na přední části zapínání na knoflík.

Slipy byly v nedávné době zastoupeny na pultech obchodů ve větší části, ale módní se staly především boxerky, jejihž forma střihu znamená pro muže pohodlí a optimální cirkulaci vzduchu, neomezují v pohybu a jsou pohodlné.  Lze je nosit jak pod sportovní oblečení, tak pod pánský oblek i pod přiléhající kalhoty. Jsou považovány za nejpohodlnější díl pánského spodního prádla.

Různé modely pánského spodního prádla tak umožňují každému muži vybrat si správné spodní prádlo podle potřeby. To poskytuje pohodlí během sportovních aktivit nebo ve volném čase. Pánské spodní prádlo se tak stalo nedílnou součástí mužského šatníku stejně jako je tomu u žen.